Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu?. Mrówki przetwarzają runo leśne Mrówki to owady pożyteczne, ponieważ niszczą, zwłaszcza w lasach, larwy wielu gatunków szkodników.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu?. Mrówki przetwarzają runo leśne Mrówki to owady pożyteczne, ponieważ niszczą, zwłaszcza w lasach, larwy wielu gatunków szkodników."— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu?

2 Mrówki przetwarzają runo leśne Mrówki to owady pożyteczne, ponieważ niszczą, zwłaszcza w lasach, larwy wielu gatunków szkodników. Te niewielkie owady mają ogromny wkład w życie lasu.

3 Dzięcioł- Lekarz drzew W okresie wiosny i lata jego pożywienie stanowią głównie owady i ich larwy wydobywane z drzew

4 Przyjacielem lasu jest ten kto: Nie łamie gałęzi Nie śmieci Zachowuje się cicho Szanuje mieszkańców lasu Jest obserwatorem ale nie ingeruje w życie zwierząt leśnych Nie straszy zwierząt

5 Leśniczy  Kontroluje na bieżąco zagrożenia w lesie np. pożar. Sprawdza czy nie rozwinęły się choroby drzew i robactwo,które niszczy roślinność. Nadzoruje populacje zwierząt.Leśniczy dba o prawidłowy stan ekosystemu.Udziela się również w życie szkoły oraz wsi.

6 Autor: Małgorzata Mazur KL.VI Dziękuję za uwagę Ty też możesz być przyjacielem lasu


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu?. Mrówki przetwarzają runo leśne Mrówki to owady pożyteczne, ponieważ niszczą, zwłaszcza w lasach, larwy wielu gatunków szkodników."

Podobne prezentacje


Reklamy Google