Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

" Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?".

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "" Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?"."— Zapis prezentacji:

1 " Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?".

2 Dlaczego młodzież nie bierze udziału w wyborach? Nie wierzy w poprawę swojej sytuacji. Sądzi, że jeden głos nic nie zmieni. Nie ma wystarczającej wiedzy na temat programów wyborczych partii politycznych. Nie zna polityków na których miałaby zagłosować.

3 Jaki powinien być polityk? Jakimi wzorcami powinien się kierować? Mieć na względzie dobro ogółu. Być uczciwy. Być skuteczny, czyli jego decyzje i działania winny dawać owoce, które pragnie on otrzymać. Być wiarygodny, aby ludzie oddali na niego swój głos. Polityk powinien być także prawdomówny i zawsze dotrzymywać tego, co wcześniej obiecał. Powinien także dobrze wyglądać i być dobrym mówcą

4 Na Kogo oddać swój głos?

5

6 Procentowy udział mieszkańców poszczególnych województw w wyborach parlamentarnych Polska: 24,53% Dane z 2004r.

7 W jakich krajach występuje przymus wyborczy? Belgia Wenezuela Australia Luksemburg Singapur Włochy W Nowej Zelandii i Urugwaju udział w głosowaniu nie jest obowiązkowy, ale obywatele muszą się zarejestrować w przygotowywanym przed wyborami spisie wyborców pod groźbą kary finansowej.

8 W jaki sposób niepełnoletni obywatele mogą brać udział w życiu społecznym?

9 Jak można zachęcić młodych do głosowania?


Pobierz ppt "" Młodzi aktywni? Co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?"."

Podobne prezentacje


Reklamy Google