Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nie tylko wybory – jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji ? Prowadzące: Kamila Helbin Karolina Szura.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nie tylko wybory – jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji ? Prowadzące: Kamila Helbin Karolina Szura."— Zapis prezentacji:

1 Nie tylko wybory – jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji ? Prowadzące: Kamila Helbin Karolina Szura

2 Podstawą naszego ustroju-demokracji jest uczestnictwo obywateli w życiu publicznym. To oni mogą w różny sposób podejmować inicjatywy, które mają wpływ na nasze życie w społeczeństwie, jak i również głosować w wyborach. Mimo to, frekwencja wyborcza w grupie 18-25 lat jest najniższa w kraju i należy do najniższych w Europie. Jedynie 14% Polaków w wieku 18-24 lat deklaruje duże zainteresowanie polityką.

3 W świetle powyższych informacji, można dojść do wniosku, że młodzi ludzie w obecnych czasach nie są aktywni społecznie. Chcąc sprawdzić, czy młodzież w naszej szkole aktywnie udziela się w lokalnym środowisku, przeprowadziłyśmy wśród uczniów klas III ankietę 24 marca 2014 roku.

4 Czy uważasz, że masz wpływ na otaczającą Cię rzeczywistość ?

5 Czy poszłabyś/poszedłbyś na spotkanie z politykiem ?

6 Czy weźmiesz udział w akcji społecznej, którą uważasz za słuszną ?

7 Czy jesteś gotowa/gotów pracować za darmo na rzecz Twojej społeczności ?

8 Czy widząc problem w swoim otoczeniu zgłaszasz go czy nie zgłaszasz uważając, że i tak nic z tego nie będzie?

9 Czy chętnie podejmujesz się słusznych inicjatyw na rzecz własnej społeczności ?

10 Wnioski Młodzież w naszej szkole : Jest podzielona w kwestii, czy ma wpływ na otaczającą ją rzeczywistość. Młodzież chętnie wzięłaby udział w kampanii i akcji, którą uważa za słuszną. W iększość nie jest gotowa na bezinteresowną pracę w słusznej sprawie, nie wyrażają również chęci podejmowania samodzielnych inicjatyw na rzecz własnej społeczności, nie są zainteresowani spotkaniem z politykiem. Młodzież nie wierzy w skuteczność swoich działań.

11 Wnioski są zadziwiające. Młodzież nie jest aktywna społecznie? A może jednak nie wie, jak może wpływać na rzeczywistość? Nasuwa się więc pytanie…

12 Jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji ?


Pobierz ppt "Nie tylko wybory – jak młodzi mogą wpływać na rzeczywistość i aktywnie uczestniczyć w demokracji ? Prowadzące: Kamila Helbin Karolina Szura."

Podobne prezentacje


Reklamy Google