Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przyjacielem lasu może być każdy z nas. Powinniśmy dać coś od siebie, żeby następne pokolenia mogły cieszyć się czystym powietrzem, piękną florą i fauną,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przyjacielem lasu może być każdy z nas. Powinniśmy dać coś od siebie, żeby następne pokolenia mogły cieszyć się czystym powietrzem, piękną florą i fauną,"— Zapis prezentacji:

1

2 Przyjacielem lasu może być każdy z nas. Powinniśmy dać coś od siebie, żeby następne pokolenia mogły cieszyć się czystym powietrzem, piękną florą i fauną, a także miejscem, gdzie można wypocząć i wsłuchać się w głos natury.

3 Największym przyjacielem lasu jest Pan leśniczy.

4 Jego zadania to: -dbanie o zdrowie zwierząt, dokarmia je (szczególnie zimą) -sprawdza posadzone drzewa i te które rosną -wyznacza chore drzewa, które trzeba usunąć

5 Przyjaciółmi lasu są też dzieci naszej szkoły, które jesienią zbierają kasztany, które przekazujemy Kołu Łowieckiemu nr 20 w Poznaniu. Koło te wykorzystuje nasze kasztany zimą dokarmiając zwierzęta. Nasza szkoła kolejny już rok prowadziła taką akcję na przełomie października i listopada.

6 Prawdziwy wielbiciel lasu nie śmieci tam, nie hałasuje. Szanuje mieszkańców tego miejsca. To oni są tam gospodarzami, a my tylko gośćmi. Nie możemy zostawić po sobie śmieci (papierków), butelek i innych opakowań. Nie powinniśmy też hałasować w lesie, aby nie przestraszyć zwierząt. Wsłuchajmy się w piękne leśne odgłosy i szum drzew. Nie rozpalamy w lesie ognisk. Może to spowodować pożar lasu. Spłonąć mogłyby drzewa, które rosną przez dziesiątki lat. Zniszczone zostałoby także runo leśne, w którym żyją oprócz roślin także małe stworzonka.

7 Ja jako harcerz także czuję się prawdziwym przyjacielem lasu. Miłuję przyrodę i staram się ją poznać.

8 Dbajmy o nasze lasy. Każdy może być ich przyjacielem. Wystarczy tylko trochę się postarać a on odwdzięczy się nam w każdej porze roku: wiosną- budzącą się przyrodą, latem- chwilą wypoczynku w cieniu drzew, jesienią- możemy zbierać grzyby, a zimą- spacerować po zaśnieżonych ścieżkach.

9 TROSKA O LAS JEST TROSKĄ O NAS SAMYCH. Dziękuje za uwagę


Pobierz ppt "Przyjacielem lasu może być każdy z nas. Powinniśmy dać coś od siebie, żeby następne pokolenia mogły cieszyć się czystym powietrzem, piękną florą i fauną,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google