Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu?"— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu?

2 Przyjacielem lasu może być każdy z nas
Przyjacielem lasu jest każdy człowiek, który przestrzega ustalonych zasad. Pamiętajmy, że do lasu przychodzimy w gości! Przyjacielem lasu może być każdy z nas

3 Nie wolno śmiecić Nie wolno rozniecać ognia
Las to dom zwierząt. Nie lubimy, gdy ktoś śmieci w naszym domu. Mała iskra może wywołać wielki pożar. W wyniku pożaru mogą spłonąć hektary lasu. Nie wolno śmiecić Nie wolno rozniecać ognia

4 Nie wolno hałasować Nie wolno krzywdzić zwierząt.
W lesie jest cicho i spokojnie. Słychać szum drzew i śpiew ptaków. Dlatego chętnie w nim odpoczywamy. Hałas przeszkadza nam w tym i płoszy zwierzęta. Nie wolno hałasować Nie wolno krzywdzić zwierząt.

5 Nie wolno wyrąbywać drzew.
Jeden hektar lasu wytwarza dziennie tyle tlenu, ile potrzebuje 45 osób. Tlen to podstawa naszego życia. Nie wolno wyrąbywać drzew.

6 Samochód w lesie stwarza zagrożenie hałasowania, zaśmiecania i wzniecenia pożaru. Tak jak biwakujący w nim ludzie. Nie wolno wjeżdżać na leśne drogi samochodem. Nie wolno biwakować i parkować poza miejscami wyznaczonymi.

7 Nie wolno niszczyć natury.
Skrobanie drzew, łamanie gałęzi, niszczenie gniazd i mrowisk, kopanie grzybów, rozgarnianie i zbieranie ściółki – to wszystko niszczy las. Nie wolno niszczyć natury.

8 Największy przyjaciel lasu- Leśniczy
Leśniczy to człowiek zajmujący się lasem. Ma wiele obowiązków. Między innymi dokarmia zimą zwierzęta i ptaki, oznacza drzewa do wycięcia i planuje sadzenie nowych. Największy przyjaciel lasu- Leśniczy

9 Dlaczego warto dbać o lasy?
Lasy to zielone płuca Ziemi, dają tlen który potrzebny jest nam do życia. Dostarczają drewno, które wykorzystujemy w codziennym życiu. Las to również świetne miejsce na odpoczynek i spacer. Z lasu pozyskujemy grzyby i owoce (np. jagody – mniam!).

10 Prezentację wykonał Łukasz Kvapil
Szkoła Podstawowa w Baninie Zdjęcia i nagranie pochodzą z archiwum domowego.


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google