Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu? Przyjacielem lasu jest każdy człowiek, który przestrzega ustalonych zasad. Pamiętajmy, że do lasu przychodzimy w gości!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu? Przyjacielem lasu jest każdy człowiek, który przestrzega ustalonych zasad. Pamiętajmy, że do lasu przychodzimy w gości!"— Zapis prezentacji:

1

2 Kto jest przyjacielem lasu?

3 Przyjacielem lasu jest każdy człowiek, który przestrzega ustalonych zasad. Pamiętajmy, że do lasu przychodzimy w gości!

4 Las to dom zwierząt. Nie lubimy, gdy ktoś śmieci w naszym domu. Mała iskra może wywołać wielki pożar. W wyniku pożaru mogą spłonąć hektary lasu.

5 W lesie jest cicho i spokojnie. Słychać szum drzew i śpiew ptaków. Dlatego chętnie w nim odpoczywamy. Hałas przeszkadza nam w tym i płoszy zwierzęta.

6 Jeden hektar lasu wytwarza dziennie tyle tlenu, ile potrzebuje 45 osób. Tlen to podstawa naszego życia.

7 Samochód w lesie stwarza zagrożenie hałasowania, zaśmiecania i wzniecenia pożaru. Tak jak biwakujący w nim ludzie.

8 Skrobanie drzew, łamanie gałęzi, niszczenie gniazd i mrowisk, kopanie grzybów, rozgarnianie i zbieranie ściółki – to wszystko niszczy las.

9 Leśniczy to człowiek zajmujący się lasem. Ma wiele obowiązków. Między innymi dokarmia zimą zwierzęta i ptaki, oznacza drzewa do wycięcia i planuje sadzenie nowych.

10 Lasy to zielone płuca Ziemi, dają tlen który potrzebny jest nam do życia. Dostarczają drewno, które wykorzystujemy w codziennym życiu. Las to również świetne miejsce na odpoczynek i spacer. Z lasu pozyskujemy grzyby i owoce (np. jagody – mniam!).

11 Szkoła Podstawowa w Baninie Zdjęcia i nagranie pochodzą z archiwum domowego.


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu? Przyjacielem lasu jest każdy człowiek, który przestrzega ustalonych zasad. Pamiętajmy, że do lasu przychodzimy w gości!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google