Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Giełda 7 Ekonomia stosowana. Giełda Ekonomia stosowana Giełda – miejsce, gdzie w określonych porach i na ustalonych zasadach zawiera się transakcje kupna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Giełda 7 Ekonomia stosowana. Giełda Ekonomia stosowana Giełda – miejsce, gdzie w określonych porach i na ustalonych zasadach zawiera się transakcje kupna."— Zapis prezentacji:

1 Giełda 7 Ekonomia stosowana

2 Giełda Ekonomia stosowana Giełda – miejsce, gdzie w określonych porach i na ustalonych zasadach zawiera się transakcje kupna i sprzedaży

3 Giełda Ekonomia stosowana Akcje można kupić na: Rynku pierwotnym – bezpośrednio od spółki, gdy następuje ich emisja Rynku wtórnym – gdy za np. za pośrednictwem giełdy papiery wartościowe kupujesz od innego inwestora

4 Giełda Ekonomia stosowana Po co kupujemy akcje: - by stać się współwłaścicielem części spółki - by móc otrzymywać dywidendę - by licząc na wzrost kursu akcji sprzedać je z zyskiem - dla prestiżu posiadania…

5 Giełda Ekonomia stosowana Jak kupić akcje? 1. Trzeba założyć rachunek w biurze maklerskim 2. Zgromadzenie na rachunku odpowiedniej kwoty do zakupu akcji 3. Złożenie zlecenia maklerowi, który w imieniu inwestora dokonuje przesłanie zleceń na GPW

6 Giełda Ekonomia stosowana Notowania ciągłe Znacząca większość spółek giełdowych jest notowana w systemie notowań ciągłych- oznacza to, że transakcje mogą być zawierane w każdej chwili w czasie sesji giełdowej (od 9.30 do 16.10), pod warunkiem, że zlecenia kupna i sprzedaży mają limity cen, które umożliwiają transakcje.

7 Giełda Ekonomia stosowana Dogrywka Od 16.10 do 16.20 przyjmowane są zlecenia na zamknięcie, a od 16.20 do 16.30 trwa dogrywka, podczas której transakcje mogą być zawierane tylko po cenie dziennego zamknięcia.

8 Giełda Ekonomia stosowana Fiksing Mała część spółek jest notowana na fiksingach. W tym sposobie notowań transakcje mogą być zawierane tylko dwa razy dziennie - w czasie pierwszego (o 11.15) i drugiego (o 15.00) fiksingu oraz podczas półgodzinnych dogrywek bezpośrednio po fixingu. W czasie dogrywki transakcje mogą być zawierane tylko po cenie ustalonej na danym fixingu. Pomiędzy momentami realizacji zleceń (pomiędzy fiksingami) zlecenia mogą być składane, jednak z realizacją oczekują na najbliższy fiksing.


Pobierz ppt "Giełda 7 Ekonomia stosowana. Giełda Ekonomia stosowana Giełda – miejsce, gdzie w określonych porach i na ustalonych zasadach zawiera się transakcje kupna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google