Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

NASZ KONSPEKT DZIAŁANIA:  Przeprowadzenie ankiet wśród uczniów naszej szkoły  Wykonanie gazetki o prawach i obowiązkach ucznia  Wykonanie plakatów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "NASZ KONSPEKT DZIAŁANIA:  Przeprowadzenie ankiet wśród uczniów naszej szkoły  Wykonanie gazetki o prawach i obowiązkach ucznia  Wykonanie plakatów."— Zapis prezentacji:

1

2 NASZ KONSPEKT DZIAŁANIA:  Przeprowadzenie ankiet wśród uczniów naszej szkoły  Wykonanie gazetki o prawach i obowiązkach ucznia  Wykonanie plakatów promujących działalność Samorządu Uczniowskiego  Zorganizowanie lekcji z młodszymi klasami o tematyce ich wpływu na funkcjonowanie SU  Przeprowadzenie wywiadów w celu dokładniejszego zbadania problemu braku działalności uczniów nie będących członkami SU

3  Wykonanie ulotek zachęcających do angażowania się w sprawy samorządu  Zorganizowanie konkursu na temat działalności SU  Zamieszczenie informacji na temat demokracji w każdej klasie  Postawienie skrzynki na głównym holu, do której uczniowie będą mogli wrzucać kartki z pomysłami co do działalności SU oraz zmianami na lepsze  Przeprowadzenie debaty wraz z zaproszonymi gośćmi oraz uczniami klas gimnazjalnych.

4 ANKIETY: Zgodnie z naszym konspektem przeprowadziliśmy ankietę. Ku naszemu zdziwieniu było wielu chętnych, chcących odpowiedzieć na kilka naszych pytań.

5 PODSUMOWANIE ANKIET NA GŁÓWNYM HOLU: Jak widać większość uczniów (70%) uważa, że jeżeli nie jest członkiem SU nie decyduje o sprawach szkoły. Większość bo aż 75 % uczniów naszej szkoły nie są świadomi swego wpływu na SU 55% uczniów uważa, że ich prawa są łamane! 75% uczniów uważa, że działalność SU ma wpływ na życie uczniów

6 GAZETKA SZKOLNA O TEMATYCE DEMOKRACJI:

7 Rozdanie ulotek o prawach i obowiązkach ucznia:

8 Plakat promujący demokrację : Postanowiliśmy zorganizować konkurs pt. „Demokracja rządzi!”. Temat tego zadania spodobał się uczniom i otrzymaliśmy gro pięknych prac.

9 OTO NIEKTÓRE Z PRAC WYKONANYCH NA KONKURS

10 WRĘCZENIE NAGRÓD:

11 W KAŻDEJ KLASIE ZAMIEŚCILIŚMY INFORMACJE NA TEMAT DEMOKRACJI Dzięki temu ucznioe uczniowie zapoznają zapoznają się z tymi pojęciami pojęciami.

12 Ciekawe i realne do zrealizowania pomysły SU będzie starał się wcielić w życie szkoły. SKRZYNKA PEŁNA POMYSŁÓW

13 PRZEPROWADZENIE DEBATY:  Dnia 20 marca 2012 roku w budynku Zespołu Szkół w Kamienicy Królewskiej odbyła się debata na temat Wpływu Samorządu Uczniowskiego na życie uczniów. Wzięli w niej udział uczniowie gimnazjum, grono pedagogiczne, Pani dyrektor Hanna Subkowska-Wójcik oraz nasz gość – Sołtys Kamienicy Królewskiej – Pani Maria Marcińska.

14 Na początku, przedstawiliśmy temat wszystkim zgromadzonym, za pomocą prezentacji multimedialnej zapoznaliśmy uczestników z takimi pojęciami, jak: demokracja i samorząd uczniowski. Zaprezentowaliśmy także, jaką rolę pełni on w szkole. Przedstawiony przez nas materiał filmowy ukazał, jak dotychczas te pojęcia były rozumiane przez uczniów oraz nauczycieli. Następnie zapoznaliśmy uczestników debaty z prawami ucznia. Kolejnym elementem naszego spotkania były nasze propozycje zmian, jakie warto wprowadzić, aby uczniowie naszej szkoły czuli się w niej swobodnie. Potem każdy z chętnych uczestników mógł podać własne pomysły. Następnie przedstawiliśmy wyniki ankiet przeprowadzonych wśród uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum. W dalszej części debaty o głos poprosiliśmy naszych gości, panią sołtys oraz panią dyrektor, które odpowiedziały na zadane przez nas pytania. Przedstawiły swoje pomysły na temat zmian. Kolejnym punktem naszego spotkania był quiz, w którym wzięli udział wszyscy chętni. Na zakończenie spotkania rozdaliśmy ulotki dydaktyczne oraz wyraziliśmy naszą wdzięczność za udział i zaangażowanie w debacie.

15 DEBATA:

16 QUIZ Z NAGRODAMI:

17 POMYSŁY UCZNIÓW NA ZMIANY W DZIAŁANIU SU:

18 Pani Dyrektor wypowiedziała się na temat naszych pomysłów. Obiecała, że zostaną one omówione na kolejnym spotkaniu SU.

19 PODSUMOWANIE  Ten projekt okazał się ciekawym wyzwaniem, dzięki któremu nabyliśmy nowych doświadczeń. Zorganizowaliśmy wiele akcji, dzięki którym uczniowie naszej szkoły przyswoili sobie pojęcia związane z demokracją. Od teraz uczniowie będą mogli anonimowo zgłaszać swoje pomysły co do działalności SU

20 DZIĘKUJEMY! Monika Pestka & Dawid Sieniek


Pobierz ppt "NASZ KONSPEKT DZIAŁANIA:  Przeprowadzenie ankiet wśród uczniów naszej szkoły  Wykonanie gazetki o prawach i obowiązkach ucznia  Wykonanie plakatów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google