Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

430.Doświadczenie Joule/a wykonano w kalorymetrze aluminiowym o masie m a i cieple właściwym c a, zawierającym masę m n nafty o cieple właściwym c n i.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "430.Doświadczenie Joule/a wykonano w kalorymetrze aluminiowym o masie m a i cieple właściwym c a, zawierającym masę m n nafty o cieple właściwym c n i."— Zapis prezentacji:

1 430.Doświadczenie Joule/a wykonano w kalorymetrze aluminiowym o masie m a i cieple właściwym c a, zawierającym masę m n nafty o cieple właściwym c n i wirujące łopatki z aluminium o masie m. Opadające ciężarki o masie m c przebyły drogę h. O ile wzrosła temperatura w kalorymetrze?

2 Dane: m a, c a, m 1, c n, m 2, h, m 3. Szukane:  t=? F:

3 430.Doświadczenie Joule/a wykonano w kalorymetrze aluminiowym o masie m a i cieple właściwym c a, zawierającym masę m n nafty o cieple właściwym c n i wirujące łopatki z aluminium o masie m. Opadające ciężarki o masie m c przebyły drogę h. O ile wzrosła temperatura w kalorymetrze? Dane: m a, c a, m 1, c n, m 2, h, m 3. Szukane:  t=? F: W opisanym doświadczeniu ubytek energii potencjalnej grawitacji ciężarków jest równy przyrostowi energii wewnętrznej kalorymetru, nafty i łopatek (I zasada termodynamiki):

4

5

6

7


Pobierz ppt "430.Doświadczenie Joule/a wykonano w kalorymetrze aluminiowym o masie m a i cieple właściwym c a, zawierającym masę m n nafty o cieple właściwym c n i."

Podobne prezentacje


Reklamy Google