Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

430.Doświadczenie Joule/a wykonano w kalorymetrze aluminiowym o masie ma i cieple właściwym ca, zawierającym masę mn nafty o cieple właściwym cn i wirujące.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "430.Doświadczenie Joule/a wykonano w kalorymetrze aluminiowym o masie ma i cieple właściwym ca, zawierającym masę mn nafty o cieple właściwym cn i wirujące."— Zapis prezentacji:

1 430.Doświadczenie Joule/a wykonano w kalorymetrze aluminiowym o masie ma i cieple właściwym ca, zawierającym masę mn nafty o cieple właściwym cn i wirujące łopatki z aluminium o masie m. Opadające ciężarki o masie mc przebyły drogę h. O ile wzrosła temperatura w kalorymetrze?

2 430.Doświadczenie Joule/a wykonano w kalorymetrze aluminiowym o masie ma i cieple właściwym ca, zawierającym masę mn nafty o cieple właściwym cn i wirujące łopatki z aluminium o masie m. Opadające ciężarki o masie mc przebyły drogę h. O ile wzrosła temperatura w kalorymetrze? Dane: ma, ca, m1, cn, m2, h, m Szukane: Dt=? F:

3 430.Doświadczenie Joule/a wykonano w kalorymetrze aluminiowym o masie ma i cieple właściwym ca, zawierającym masę mn nafty o cieple właściwym cn i wirujące łopatki z aluminium o masie m. Opadające ciężarki o masie mc przebyły drogę h. O ile wzrosła temperatura w kalorymetrze? Dane: ma, ca, m1, cn, m2, h, m Szukane: Dt=? F: W opisanym doświadczeniu ubytek energii potencjalnej grawitacji ciężarków jest równy przyrostowi energii wewnętrznej kalorymetru, nafty i łopatek (I zasada termodynamiki):

4 430.Doświadczenie Joule/a wykonano w kalorymetrze aluminiowym o masie ma i cieple właściwym ca, zawierającym masę mn nafty o cieple właściwym cn i wirujące łopatki z aluminium o masie m. Opadające ciężarki o masie mc przebyły drogę h. O ile wzrosła temperatura w kalorymetrze? Dane: ma, ca, m1, cn, m2, h, m Szukane: Dt=? F: W opisanym doświadczeniu ubytek energii potencjalnej grawitacji ciężarków jest równy przyrostowi energii wewnętrznej kalorymetru, nafty i łopatek (I zasada termodynamiki): mgh= m a c a ∆t+ m n c n ∆t+m c a ∆t

5 430.Doświadczenie Joule/a wykonano w kalorymetrze aluminiowym o masie ma i cieple właściwym ca, zawierającym masę mn nafty o cieple właściwym cn i wirujące łopatki z aluminium o masie m. Opadające ciężarki o masie mc przebyły drogę h. O ile wzrosła temperatura w kalorymetrze? Dane: ma, ca, m1, cn, m2, h, m Szukane: Dt=? F: W opisanym doświadczeniu ubytek energii potencjalnej grawitacji ciężarków jest równy przyrostowi energii wewnętrznej kalorymetru, nafty i łopatek (I zasada termodynamiki): mgh= m a c a ∆t+ m n c n ∆t+m c a ∆t M:

6 430.Doświadczenie Joule/a wykonano w kalorymetrze aluminiowym o masie ma i cieple właściwym ca, zawierającym masę mn nafty o cieple właściwym cn i wirujące łopatki z aluminium o masie m. Opadające ciężarki o masie mc przebyły drogę h. O ile wzrosła temperatura w kalorymetrze? Dane: ma, ca, m1, cn, m2, h, m Szukane: Dt=? F: W opisanym doświadczeniu ubytek energii potencjalnej grawitacji ciężarków jest równy przyrostowi energii wewnętrznej kalorymetru, nafty i łopatek (I zasada termodynamiki): mgh= m a c a ∆t+ m n c n ∆t+m c a ∆t M: ∆t= mgh (m a +m) c a + m n c n ∆t = kg m s 2 m kg+kg J kgK +kg J kgK = kg m 2 s 2 J K = J J K =K

7 430.Doświadczenie Joule/a wykonano w kalorymetrze aluminiowym o masie ma i cieple właściwym ca, zawierającym masę mn nafty o cieple właściwym cn i wirujące łopatki z aluminium o masie m. Opadające ciężarki o masie mc przebyły drogę h. O ile wzrosła temperatura w kalorymetrze? Dane: ma, ca, m1, cn, m2, h, m Szukane: Dt=? F: W opisanym doświadczeniu ubytek energii potencjalnej grawitacji ciężarków jest równy przyrostowi energii wewnętrznej kalorymetru, nafty i łopatek (I zasada termodynamiki): mgh= m a c a ∆t+ m n c n ∆t+m c a ∆t M: ∆t= mgh (m a +m) c a + m n c n ∆t = kg m s 2 m kg+kg J kgK +kg J kgK = kg m 2 s 2 J K = J J K =K


Pobierz ppt "430.Doświadczenie Joule/a wykonano w kalorymetrze aluminiowym o masie ma i cieple właściwym ca, zawierającym masę mn nafty o cieple właściwym cn i wirujące."

Podobne prezentacje


Reklamy Google