Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

o Od 15 do 19 kwietnia 2013r. w naszej szkole odbył się „Zdrowy Tydzień”. o Celem tego projektu było propagowanie zdrowego odżywiania. o Koordynatorkami.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "o Od 15 do 19 kwietnia 2013r. w naszej szkole odbył się „Zdrowy Tydzień”. o Celem tego projektu było propagowanie zdrowego odżywiania. o Koordynatorkami."— Zapis prezentacji:

1

2 o Od 15 do 19 kwietnia 2013r. w naszej szkole odbył się „Zdrowy Tydzień”. o Celem tego projektu było propagowanie zdrowego odżywiania. o Koordynatorkami projektu były: Pani Marta Majewska i Pani Aneta Walasek. Plan „Zdrowego Tygodnia”: Bananowy jest po prostu żywot mój. Marchewkowy zawrót głowy. Jabłuszko pełne snów. Woda zdrowia doda. Zanim zjem słodycze – kalorie policzę.

3 „Zdrowy Tydzień” zaczęliśmy bananowym dniem. Tego dnia uczniowie naszej szkoły mieli żółty element stroju i zamiast chipsów jedli banany. Na przerwach rozbrzmiewała piosenka pt. „Bananowy song”, która była muzycznym motywem przewodnim tego dnia. Dziewczyny, które robiły gazetkę, wyjaśniły, dlaczego warto jeść banany. Dowiedzieliśmy się, że posiadają dużo wartości odżywczych. Zawierają m.in. potas. Są również źródłem witaminy C i błonnika.

4 Bananowa gazetka wykonana przez Weronikę

5

6 BANANOWE …….UŚMIECHY

7 W drugim dniu każdy założył coś pomarańczowego i przyniósł marchewkę, która zawiera dużo witaminy A. W czasie przerw jedliśmy marchewki, a niektórzy pili soki marchwiowe. Okazało się, że mamy talent nie tylko muzyczny, ale też polonistyczny, gdyż zmieniliśmy słowa znanej piosenki, przerabiając ją na hymn o marchewce. Zabawa była przednia.

8 Ja uwielbiam ją… Nasza piosenka brzmi następująco : Ja uwielbiam ją, pomarańczowa jest i smaczna dla mnie. Bo dobrze to wie, że schrupie ją i w brzuchu schowam na dnie. Moja marchewka patrzy często w oczy me, i nie ukrywam, sprawia to przyjemność. Jak smakuje, tylko mój żołądek wie, bo przy niej czuje co to zdrowe życie. Jej każdą chwile pragnę ofiarować bo, Jest tego warta nic się nie zmieniło. Boo ja chrupię ją, ja chrupie ją boo.

9 Wiktoria Bernaś i Wiktoria Słowik zrobiły plakat na ten dzień. Oto on:

10 „Marchewkowy dzień” w klasie szóstej.

11 Karolina, Justyna i marchewka

12 W tym dniu dominowały czerwone i zielone elementy stroju i oczywiście każdy z nas jadł smaczne jabłka lub pił sok jabłkowy. Okazało się, że uwielbiamy szarlotkę i naleśniki z jabłkami.

13

14 „Jabłuszko, jabłuszko, jabłuszko pełne snów” jabłuszko pełne snów”

15 Woda to warunek prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Przypomniał nam o tym dzień czwarty. Oczywiście najzdrowiej pić wodę mineralną, dlatego uczniowie z naszej szkoły przynieśli taką wodę i pili ją zamiast gazowanych, kolorowych napojów.

16

17 Woda – urody doda.

18

19 To był już ostatni dzień naszego zdrowego tygodnia. Ubraliśmy się wtedy na kolorowo. Nie przynosiliśmy wtedy żadnych słodyczy, jedliśmy same zdrowe rzeczy. Później poszliśmy do sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w festiwalu piosenki. Śpiewaliśmy znane utwory o bohaterach naszego „Zdrowego Tygodnia”. W nagrodę wszyscy dostali zbożowe batoniki.

20

21 Twórczość klasy IV 1. Dzisiaj jest dzień bez słodyczy panie i panowie I na pewno taka dietka wyjdzie nam na zdrowie Choć słodycze każdy lubi to zrozumieć musi, że cukrzyca i otyłość z nimi nas udusi Ref. Najwięcej witaminy mają świeże jarzyny. I to jest prawda, to jest fakt, że mają także świetny smak! I chyba nigdzie w świecie piękniejszych nie znajdziecie, prosto z ogródka niosę wam warzywek cały kram. 2. Zamiast chipsa zjedz marchewkę doda barwy twarzy A napoje gazowane Zastąp sokiem z warzyw Wszelkie ciastka, czekoladki Odrzuć w kąt daleki A na pewno twoja mama wyda mniej na leki Ref Najwięcej witaminy mają wszystkie jarzyny i to jest prawda, to jest fakt, że bez nich smutny byłby świat. Niczego więc na świecie lepszego nie znajdziecie, więc jedzcie nas przez cały dzień, zapewni to wam dobry sen.

22

23

24 „Zdrowy Tydzień” to nie tylko wspaniała zabawa. Uświadomiliśmy sobie, że należy zdrowo się odżywiać, gdyż ma to wpływ na nasze życie, a owoce i warzywa są źródłem wartości odżywczych.

25 Wykonały:  Klaudia Beraś  Ola Rybusińska  Dźwięk: Magdalena Sędrowicz

26 Teraz zapraszam do obejrzenia filmu nagranego podczas festiwalu zdrowej piosenki. W nagraniu i montażu pomogli nam uczniowie gimnazjum Kamera: Karol Dziuba montaż : Magdalena Sędrowicz

27 FESTIWAL ZDROWEJ PIOSENKI

28 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ !!!!!!!!!!!


Pobierz ppt "o Od 15 do 19 kwietnia 2013r. w naszej szkole odbył się „Zdrowy Tydzień”. o Celem tego projektu było propagowanie zdrowego odżywiania. o Koordynatorkami."

Podobne prezentacje


Reklamy Google