Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ZDROWY TYDZIEŃ – PERSPEKTYWA NA CAŁE ŻYCIE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ZDROWY TYDZIEŃ – PERSPEKTYWA NA CAŁE ŻYCIE"— Zapis prezentacji:

1 ZDROWY TYDZIEŃ – PERSPEKTYWA NA CAŁE ŻYCIE

2 „ZDROWY TYDZIEŃ” W NASZEJ SZKOLE
Od 15 do 19 kwietnia 2013r. w naszej szkole odbył się „Zdrowy Tydzień”. Celem tego projektu było propagowanie zdrowego odżywiania. Plan „Zdrowego Tygodnia”: Bananowy jest po prostu żywot mój. Marchewkowy zawrót głowy. Jabłuszko pełne snów. Woda zdrowia doda. Zanim zjem słodycze – kalorie policzę.

3 Pierwszy dzień - bananowy
„Zdrowy Tydzień” zaczęliśmy bananowym dniem. Tego dnia uczniowie naszej klasy mieli żółty element stroju i zamiast chipsów jedli banany. Na lekcji wychowawczej śpiewaliśmy piosenkę pt. „Bananowy song” i świetnie się przy tym bawiliśmy. Dziewczyny, które robiły gazetkę, wyjaśniły nam, dlaczego warto jeść banany. Dowiedzieliśmy się, że posiadają dużo wartości odżywczych. Zawierają m.in. potas. Są również źródłem witaminy C i błonnika.

4 Bananowy jest po prostu żywot mój.

5 Drugi dzień - marchewkowy
W tym dniu każdy założył coś pomarańczowego i przyniósł marchewkę. W czasie przerw jedliśmy marchewki, które zawierają dużo witaminy A. Okazało się, że mamy talent nie tylko muzyczny, ale też polonistyczny, gdyż na lekcji j. polskiego zmieniliśmy słowa znanej piosenki, przerabiając ją na hymn o marchewce. Zabawa była przednia.

6 Ja uwielbiam ją… Nasza piosenka brzmi następująco :
Ja uwielbiam ją, pomarańczowa jest i smaczna dla mnie. Bo dobrze to wie, że schrupie ją i w brzuchu schowam na dnie. Moja marchewka patrzy często w oczy me, i nie ukrywam, sprawia to przyjemność. Jak smakuje, tylko mój żołądek wie, bo przy niej czuje co to zdrowe życie. Jej każdą chwile pragnę ofiarować bo, Jest tego warta nic się nie zmieniło. Boo ja chrupię ją, ja chrupie ją boo. Ja uwielbiam ją…

7 Wiktoria Bernaś i Wiktoria Słowik zrobiły plakat na ten dzień. Oto on:

8 Nasza wychowawczyni zrobiła nam grupowe zdjęcie.

9 Trzeci dzień – jabłka Tego dnia ubraliśmy się na czerwono i zielono. Jedliśmy jabłka. Były bardzo smaczne. Na korytarzu widniał plakat o jabłku.

10 Jabłuszko pełne snów.

11 „Jabłuszko, jabłuszko, jabłuszko pełne snów”

12 Czwarty dzień - wody W tym dniu każdy przyniósł wodę mineralną i ubrał się na niebiesko. Gdy byliśmy w szkole piliśmy wodę. W czasie przerwy wyszliśmy na dwór, aby zrobić sobie zdjęcie. Na korytarzowej tablicy była „wodna” gazetka. 

13 Woda – urody doda.

14 Ostatni- piąty dzień – bez słodyczy
To był już ostatni dzień naszego zdrowego tygodnia. Ubraliśmy się wtedy na kolorowo. Nie przynosiliśmy wtedy żadnych słodyczy, jedliśmy same zdrowe rzeczy. Później poszliśmy na salę gimnastyczną, aby uczestniczyć w festiwalu piosenki. Śpiewaliśmy znane utwory o bohaterach naszego „Zdrowego Tygodnia”. W nagrodę wszyscy dostali zbożowe batoniki.

15

16

17 „Zdrowy Tydzień” to nie tylko wspaniała zabawa
„Zdrowy Tydzień” to nie tylko wspaniała zabawa. Uświadomiliśmy sobie, że należy zdrowo się odżywiać, gdyż ma to wpływ na nasze życie, a owoce i warzywa są źródłem wartości odżywczych.

18 Wykonały: Klaudia Beraś Ola Rybusińska


Pobierz ppt "ZDROWY TYDZIEŃ – PERSPEKTYWA NA CAŁE ŻYCIE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google