Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prawo farmaceutyczne Prawo farmaceutyczne jest nową definicją naukową bowiem nie jest odrębną definicją lecz zbiorem rozproszonych aktów prawnych, z których.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prawo farmaceutyczne Prawo farmaceutyczne jest nową definicją naukową bowiem nie jest odrębną definicją lecz zbiorem rozproszonych aktów prawnych, z których."— Zapis prezentacji:

1 Prawo farmaceutyczne Prawo farmaceutyczne jest nową definicją naukową bowiem nie jest odrębną definicją lecz zbiorem rozproszonych aktów prawnych, z których najważniejsza jest ustawa z 6 września 2001r. – Prawo farmaceutyczne zasady i tryb dopuszczenia do obrotu produktów leczniczych szczególnie ze względu na jakość, skuteczność i bezpieczeństwo; warunki prowadzenia badań klinicznych; warunki wytwarzania produktów; zasady prowadzenia reklamy leków; zasady obrotu lekami, ich rejestracja; wymogi prowadzenia aptek, hurtowni farmaceutycznych i placówek obrotu pozaaptecznego; reguluje funkcjonowanie Państwowej Inspekcji Farmaceutycznej.

2 Apteki – podział Apteki dzielimy na: ogólnodostępne szpitalne
apteki leków gotowych apteki leków gotowych i recepturowych szpitalne zakładowe

3 Apteki szpitalne W odniesieniu do aptek szpitalnych usługą farmaceutyczną jest: sporządzanie leków do żywienia pozajelitowego, sporządzanie leków do żywienia dojelitowego, przygotowywanie leków w dawkach dziennych, w tym leków cytostatycznych, wytwarzanie płynów infuzyjnych, organizowanie zaopatrzenia szpitala w produkty lecznicze i wyroby medyczne, przygotowywanie roztworów do hemodializy i dializy dootrzewnowej, udział w monitorowaniu działań niepożądanych leków, udział w badaniach klinicznych prowadzonych na terenie szpitala, udział w racjonalizacji farmakoterapii, współuczestniczenie w prowadzeniu gospodarki produktami leczniczymi i wyrobami medycznymi w szpitalu.

4 Apteki szpitalne Inna działalność apteki szpitalnej:
Prowadzenie ewidencji próbek do badań klinicznych oraz uzyskiwanie darów produktów leczniczych i wyrobów medycznych, Ustalanie procedur wydawania produktów leczniczych lub wyrobów medycznych przez aptekę szpitalną na oddziały oraz dla pacjenta.

5 PLACÓWKI OBROTU POZAAPTECZNEGO
DZIAŁY FARMACJI APTEKI ZAKŁADOWE PLACÓWKI OBROTU POZAAPTECZNEGO sklepy zielarsko – medyczne, sklepy specjalne ze sprzętem medycznym, sklepy ogólnodostępne.


Pobierz ppt "Prawo farmaceutyczne Prawo farmaceutyczne jest nową definicją naukową bowiem nie jest odrębną definicją lecz zbiorem rozproszonych aktów prawnych, z których."

Podobne prezentacje


Reklamy Google