Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu ???. Leśnik jest głównym przyjacielem lasu. DLACZEGO ??? ● Chroni las i jego mieszkańców. ● Lubi las. ● Dokarmia zwierzęta.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu ???. Leśnik jest głównym przyjacielem lasu. DLACZEGO ??? ● Chroni las i jego mieszkańców. ● Lubi las. ● Dokarmia zwierzęta."— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu ???

2 Leśnik jest głównym przyjacielem lasu. DLACZEGO ??? ● Chroni las i jego mieszkańców. ● Lubi las. ● Dokarmia zwierzęta.

3 Kto jest przyjacielem lasu ??? Tak naprawdę każdy może być przyjacielem lasu. Jest taka akcja organizowana przez szkoły. Ta akcja nazywa się „Akcja sprzątania Świata”. Dlaczego organizowana jest taka akcja ? Na to pytanie odpowie Wam Skoczek.

4 Kto jest przyjacielem lasu ??? Nadchodzi zima. Zwierzętom zaczyna brakować pokarmu, by przeżyć. Z tego właśnie powodu pan leśnik i dzieci budują paśnik. Skoczkowi chyba się podoba. Zwierzęta będą miały co jeść.

5 Kto jest przyjacielem lasu ??? Jak się idzie lasem, to można zobaczyć małe ( lub,,dorosłe'') drzewa ustawione w rzędy. Takie coś to „szkółka leśna”. O szczegółach powie Wam Skoczek.

6 Kto jest przyjacielem lasu ??? Straż leśna – odpowiada za ład i porządek na terenie lasu. Może karać mandatami. Odstrasza w ten sposób kłusowników.

7 Kto jest przyjacielem lasu ??? Niestety, ale niektórzy: zaśmiecają las, palą łąki, palą papierosy w lesie i wjeżdżają samochodem do lasu. Przez to 9/10 pożarów lasu jest wywoływana przez działanie człowieka. Skoczek wpadł na pomysł...

8 Kto jest przyjacielem lasu ??? Makulatura jest bardzo ważnym surowcem. Papier to włókna celulozowe, które są wyjątkowo mocne i można je wykorzystywać nawet siedmiokrotnie jako nowy surowiec do produkcji papieru, co w rezultacie jest ratunkiem dla drzew a tym samym dla zwierząt

9 Kto jest przyjacielem lasu ??? Kończymy prezentację.  Mamy nadzieję, że Wam się spodobała. Skoczek wymyślił ciekawy wierszyk.


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu ???. Leśnik jest głównym przyjacielem lasu. DLACZEGO ??? ● Chroni las i jego mieszkańców. ● Lubi las. ● Dokarmia zwierzęta."

Podobne prezentacje


Reklamy Google