Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Walentynki z ks. Janem Twardowskim Co to znaczy kochać?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Walentynki z ks. Janem Twardowskim Co to znaczy kochać?"— Zapis prezentacji:

1 Walentynki z ks. Janem Twardowskim Co to znaczy kochać?

2 W ALENTYNKI Z KS. J ANEM T WARDOWSKIM Ksiądz Twardowski - najpogodniejszy polski poeta i ksiądz uwielbiał pisać dla dzieci. W roku 2015 obchodzimy jego setną rocznicę urodzin i z tej właśnie okazji połączyliśmy walentynkowe święto z jego twórczością. Najpiękniejsze i najbardziej poruszające wiersze oraz opowiadania skierowane do najmłodszych w miły sposób, prostym, ale bardzo obrazowym językiem wyjaśniają kwestie religijne, pokazują też, dlaczego warto być dobrym, pomagać innym, jak cieszyć się ze zwykłych codziennych sytuacji. Mądrze, jasno i refleksyjnie. Przygotowaliśmy wystawkę jego książek dla dzieci.

3 W ALENTYNKI Z KS. J ANEM T WARDOWSKIM Walentynki to czas okazywania sobie uczuć, sympatii, podjęliśmy z dziećmi dyskusję w oparciu o teksty ks.J.Twardowskiego pt. „Co to znaczy kochać?”. Każdy mógł się wypowiedzieć na ten temat. Rozmawialiśmy o okazywaniu uczuć, czy jest nam łatwo, czy trudno, od czego to zależy, czy potrafimy przyjmować dowody sympatii. Głośne czytanie poezji dla dzieci było okazją to wspólnych rozmów, dzieleniem się dziecięcymi przemyśleniami. Druga część naszych obchodów walentynkowych to przygotowywanie kartek, wystawek, kotylionów na zabawę taneczną. W dniu finałowym naszego serduszkowego szaleństwa przygotowaliśmy balony napełnione helem, przypięliśmy serduszkowe kotyliony, wymalowaliśmy kolorowe serduszka na policzkach i ruszyliśmy w tany. Na koniec zabawy był poczęstunek serduszkowym lizakiem i każde dziecko dostało balona w kształcie serca. Taneczna zabawa była okazją do integracji zespołu świetlicowego, relaksu, podniesienia energii, entuzjazmu, nastroju.

4 W ALENTYNKI Z KS. J ANEM T WARDOWSKIM

5 Dzieci pięknie i wytrwale pracowały i takie walentynkowe kartki wykonały!

6 W ALENTYNKI Z KS. J ANEM T WARDOWSKIM Nasza wystawka prac walentynkowych w języku angielskim.

7 W ALENTYNKI Z KS. J ANEM T WARDOWSKIM W tajemnicy przed dziećmi szykujemy niespodziankę – serduszkowe baloniki helem napełniamy, by dyskotekę walentynkową nam przyozdabiały i nasze serca radowały.

8 D YSKOTEKA TRWA - WESOŁA ZABAWA WOKÓŁ NAS !

9 Mam serduszko walentynkowe. Piękne i czerwone kogo kocham, kogo lubię, podam mu je w dłonie… Zabawy w kole

10 W ALENTYNKOWA WRÓŻBA Zadaniem dzieci było pomyśleć cyfrę od 1do 6, pod każdą cyfrą kryła się walentynkowa wróżba… Odczytujemy wróżby.

11 Z ABAWA TRWA - TANIEC Z BALONAMI

12 Zabawę kończymy, fajnie było poszaleć w rytm muzyki z balonami unoszącymi się nad naszymi głowami. Podziękowania dla państwa Janowskich za nieodpłatne napełnienie balonów helem. Opracowała G.Kamińska Utwór „Bliscy i oddaleni” słowa ks.J.Twardowski- źródło internet


Pobierz ppt "Walentynki z ks. Janem Twardowskim Co to znaczy kochać?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google