Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Walentynki z ks. Janem Twardowskim

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Walentynki z ks. Janem Twardowskim"— Zapis prezentacji:

1 Walentynki z ks. Janem Twardowskim
Co to znaczy kochać? Walentynki z ks. Janem Twardowskim

2 Walentynki z ks. Janem Twardowskim
Ksiądz Twardowski - najpogodniejszy polski poeta i ksiądz uwielbiał pisać dla dzieci. W roku 2015 obchodzimy jego setną rocznicę urodzin i z tej właśnie okazji połączyliśmy walentynkowe święto z jego twórczością. Najpiękniejsze i najbardziej poruszające wiersze oraz opowiadania skierowane do najmłodszych w miły sposób, prostym, ale bardzo obrazowym językiem wyjaśniają kwestie religijne, pokazują też, dlaczego warto być dobrym, pomagać innym, jak cieszyć się ze zwykłych codziennych sytuacji. Mądrze, jasno i refleksyjnie. Przygotowaliśmy wystawkę jego książek dla dzieci.

3 Walentynki z ks. Janem Twardowskim
Walentynki to czas okazywania sobie uczuć, sympatii, podjęliśmy z dziećmi dyskusję w oparciu o teksty ks.J.Twardowskiego pt. „Co to znaczy kochać?”. Każdy mógł się wypowiedzieć na ten temat. Rozmawialiśmy o okazywaniu uczuć, czy jest nam łatwo, czy trudno, od czego to zależy, czy potrafimy przyjmować dowody sympatii. Głośne czytanie poezji dla dzieci było okazją to wspólnych rozmów, dzieleniem się dziecięcymi przemyśleniami. Druga część naszych obchodów walentynkowych to przygotowywanie kartek, wystawek, kotylionów na zabawę taneczną. W dniu finałowym naszego serduszkowego szaleństwa przygotowaliśmy balony napełnione helem, przypięliśmy serduszkowe kotyliony, wymalowaliśmy kolorowe serduszka na policzkach i ruszyliśmy w tany. Na koniec zabawy był poczęstunek serduszkowym lizakiem i każde dziecko dostało balona w kształcie serca. Taneczna zabawa była okazją do integracji zespołu świetlicowego, relaksu, podniesienia energii, entuzjazmu, nastroju.

4 Walentynki z ks. Janem Twardowskim

5 Walentynki z ks. Janem Twardowskim
Dzieci pięknie i wytrwale pracowały i takie walentynkowe kartki wykonały!

6 Walentynki z ks. Janem Twardowskim
Nasza wystawka prac walentynkowych w języku angielskim.

7 Walentynki z ks. Janem Twardowskim
W tajemnicy przed dziećmi szykujemy niespodziankę – serduszkowe baloniki helem napełniamy, by dyskotekę walentynkową nam przyozdabiały i nasze serca radowały.

8 Dyskoteka trwa-wesoła zabawa wokół nas!

9 Zabawy w kole Mam serduszko walentynkowe. Piękne i czerwone kogo kocham, kogo lubię, podam mu je w dłonie…

10 Walentynkowa wróżba Zadaniem dzieci było
pomyśleć cyfrę od 1do 6, pod każdą cyfrą kryła się walentynkowa wróżba… Odczytujemy wróżby.

11 Zabawa trwa- taniec z balonami

12 fajnie było poszaleć w rytm muzyki z balonami unoszącymi się nad
Zabawę kończymy, fajnie było poszaleć w rytm muzyki z balonami unoszącymi się nad naszymi głowami. Utwór „Bliscy i oddaleni” słowa ks.J.Twardowski- źródło internet Podziękowania dla państwa Janowskich za nieodpłatne napełnienie balonów helem. Opracowała G.Kamińska


Pobierz ppt "Walentynki z ks. Janem Twardowskim"

Podobne prezentacje


Reklamy Google