Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu?"— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu?
Leśniczy, leśniczy siedzi sobie w dziczy. Tam w małym domku Pilnuje porządku. Pomaga zwierzątkom i małym dzieciątkom. LEŚNICY, bo dbają o drzewa i leśne zwierzęta. Pilnują, żeby nikt nie robił zwierzętom krzywdy, nie wycinał drzew, nie zrywał roślin pod ochroną.

2 PRACOWNICY SCHRONISK DLA DZIKICH ZWIERZĄT,
bo opiekują się chorymi, rannymi dzikimi zwierzętami i jeśli to możliwe, wypuszczają je z powrotem do lasu.

3 Kto jest przyjacielem lasu?
LUDZIE, którzy chodząc po lesie, nie zrywają chronionych roślin. Zbierając grzyby, czy jagody, nie niszczą ściółki leśnej.

4 Kto jest przyjacielem lasu?
Przyjaciel lasu dobrze wie, że ogniska wśród drzew nie pali się. Bo kto rozpala ognisko, może spalić wszystko: siebie, drzewa, krzaki, ściółkę, grzyby, szyszki i wiewiórkę. LUDZIE, którzy nie wywożą do lasu śmieci, nie zostawiają nic po sobie, gdy idą na wycieczkę. Nie palą ognisk.

5 Kto jest przyjacielem lasu?
LUDZIE, którzy dokarmiają ptaki i zwierzęta zimą.

6 Kto jest przyjacielem lasu?
LUDZIE, którzy oszczędzają papier, zbierają makulaturę, żeby mniej lasów wycinano. Uczestniczą w akcjach sadzenia drzew.

7 Kto jest przyjacielem lasu?
STOP Kto jest przyjacielem lasu? Ten, kto nie robi hałasu! Nie krzyczy, nie wrzeszczy i się nie wydziera, Bo wie, że to zwierzętom doskwiera. LUDZIE, którzy nie płoszą zwierząt i ptaków w lesie. Nie niszczą ich domków.

8 Kto jest przyjacielem lasu?
Ten się przyjacielem lasu zwie Kto o las troszczy się. Nie łamie gałęzi, nie zostawia śmieci - Takie postawy naśladują dzieci. JA, bo staram się robić to, o czym tutaj napisałam i zachęcam do tego koleżanki i kolegów. Kocham las! Dorota Śliwowska, SP Pogorzałki


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google