Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu? LEŚNICY, bo dbają o drzewa i leśne zwierzęta. Pilnują, żeby nikt nie robił zwierzętom krzywdy, nie wycinał drzew, nie zrywał.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu? LEŚNICY, bo dbają o drzewa i leśne zwierzęta. Pilnują, żeby nikt nie robił zwierzętom krzywdy, nie wycinał drzew, nie zrywał."— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu? LEŚNICY, bo dbają o drzewa i leśne zwierzęta. Pilnują, żeby nikt nie robił zwierzętom krzywdy, nie wycinał drzew, nie zrywał roślin pod ochroną. Leśniczy, leśniczy siedzi sobie w dziczy. Tam w małym domku Pilnuje porządku. Pomaga zwierzątkom i małym dzieciątkom.

2 PRACOWNICY SCHRONISK DLA DZIKICH ZWIERZĄT, bo opiekują się chorymi, rannymi dzikimi zwierzętami i jeśli to możliwe, wypuszczają je z powrotem do lasu.

3 Kto jest przyjacielem lasu? LUDZIE, którzy chodząc po lesie, nie zrywają chronionych roślin. Zbierając grzyby, czy jagody, nie niszczą ściółki leśnej.

4 Kto jest przyjacielem lasu? LUDZIE, którzy nie wywożą do lasu śmieci, nie zostawiają nic po sobie, gdy idą na wycieczkę. Nie palą ognisk. Przyjaciel lasu dobrze wie, że ogniska wśród drzew nie pali się. Bo kto rozpala ognisko, może spalić wszystko: siebie, drzewa, krzaki, ściółkę, grzyby, szyszki i wiewiórkę.

5 Kto jest przyjacielem lasu? LUDZIE, którzy dokarmiają ptaki i zwierzęta zimą.

6 Kto jest przyjacielem lasu? LUDZIE, którzy oszczędzają papier, zbierają makulaturę, żeby mniej lasów wycinano. Uczestniczą w akcjach sadzenia drzew.

7 Kto jest przyjacielem lasu? LUDZIE, którzy nie płoszą zwierząt i ptaków w lesie. Nie niszczą ich domków. Kto jest przyjacielem lasu? Ten, kto nie robi hałasu! Nie krzyczy, nie wrzeszczy i się nie wydziera, Bo wie, że to zwierzętom doskwiera. STOP

8 Kto jest przyjacielem lasu? JA, bo staram się robić to, o czym tutaj napisałam i zachęcam do tego koleżanki i kolegów. Kocham las! Ten się przyjacielem lasu zwie Kto o las troszczy się. Nie łamie gałęzi, nie zostawia śmieci - Takie postawy naśladują dzieci. Dorota Śliwowska, SP Pogorzałki


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu? LEŚNICY, bo dbają o drzewa i leśne zwierzęta. Pilnują, żeby nikt nie robił zwierzętom krzywdy, nie wycinał drzew, nie zrywał."

Podobne prezentacje


Reklamy Google