Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gdy nie będziesz palić zdrowie ocalisz !. Papieros !? Stój !!! Nikotyna ? Papieros zacna rzecz - dzięki niemu możesz poważne problemy miećPapieros zacna.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gdy nie będziesz palić zdrowie ocalisz !. Papieros !? Stój !!! Nikotyna ? Papieros zacna rzecz - dzięki niemu możesz poważne problemy miećPapieros zacna."— Zapis prezentacji:

1 Gdy nie będziesz palić zdrowie ocalisz !

2 Papieros !? Stój !!! Nikotyna ? Papieros zacna rzecz - dzięki niemu możesz poważne problemy miećPapieros zacna rzecz - dzięki niemu możesz poważne problemy mieć Papierosy są jak samobójstwo z opóźnionym zegaremPapierosy są jak samobójstwo z opóźnionym zegarem Na paleniu nie cierpisz tylko ty ale i twoi bliscy! Skąd pochodzi nazwa „Papieros” ? Skąd pochodzi nazwa „Papieros” ?  Dlaczego ludzie sięgają po papierosy ? Koniec

3 Nikotyna ? organiczny związek chemiczny z grupy alkaloidów pirydynowych zawarty w liściach tytoniu. Śladowe ilości nikotyny znajdują się też w pomidorach, bakłażanach i papryce.Nikotyna jest dość silną neurotoksyną, przewyższającą toksycznością wiele nielegalnych narkotyków[potrzebne źródło]. Stosuje się ją m.in. w mieszankach z innymi związkami jako środek owadobójczy.

4 Papieros zacna rzecz - dzięki niemu możesz poważne problemy mieć PALENIE PAPIEROSÓW I INNYCH WYROBÓW TYTONIOWYCH Dla każdej osoby dym tytoniowy jest szkodliwy w różnym stopniu- zależy to od rasy, płci wieku, indywidualnych cech i ilości wypalanych papierosów. Udowodniono, że najbardziej szkodzi kobietom rasy białej, poniżej 20. roku życia. Cygara zawierają więcej szkodliwych substancji, mimo, że wyglądają na bardziej wyrafinowane. Dym tytoniowy składa się z ponad 4000 substancji, z czego 40 jest rakotwórcze.

5 Papierosy są jak samobójstwo z opóźnionym zegarem Wpływ palenia papierosów na układ sercowo-naczyniowy jest wieloraki: - Powoduje obniżenie cholesterolu HDL (dobrego cholesterolu) nawet u dorosłych ludzi. - Pogarsza elastyczność ścian aorty, czyli największego naczynia krwionośnego w ciele ludzkim, co powoduje wzrost ryzyka wykrzepiania wewnątrznaczyniowego krwi. - Podwyższa aktywność układu współczulnego, co rozregulowuje system sercowo-naczyniowy. - U kobiet powoduje niedobór estrogenu, znosząc jego kardioprotekcyjne działanie. - Osoby palące jedną paczkę papierosów dziennie są 2,5 raza bardziej zagrożone zawałem niż niepalące.

6 Na paleniu nie cierpisz tylko ty ale i twoi blizcy palenie papierosów w miejscach publicznych powinno być zabronione ponieważ tytoń z tych trucicieli jest szkodliwy dla środowiska. Drugim powodem jest zagrożenie dla osób które nie palą a przebywają w pomieszczeniu z palaczem bo wdychanie tego dymu jest gorsze niż samo palenie. Po trzecie są już miejsca dla palaczy w których mogą sobie zapalić nie przeszkadzając innym.

7 Skąd pochodzi nazwa „Papieros” ?  Polska nazwa pochodzi od papieru owijającego ścinki liści tytoniu. Obecnie prawie wszystkie papierosy mają filtry, wprowadzone po raz pierwszy w 1940 roku przez markę Pall Mall i rozpowszechnione przez markę Kent. Technologię produkcji opracował niemiecki emigrant w USA, James Albert Bonsack, biorący udział w konkursie na wymyślenie maszyny do zwijania cygar. Przedtem papierosy zawijano ręcznie jako małe cygara (cygaretki).

8 Dlaczgo ludzie sięgają po papierosy ? Myślę, że to ciekawość człowieka robi pierwszy krok do sięgnięcia po papierosa.. Człowiek chce zobaczyć co innych ludzi w tym pociąga, czemu im to smakuje, a niestety po kilku fajkach ludzie najczęściej sięgają po kolejne, bo posmakowało im lub czują się lepiej, szczęśliwsi po zapaleniu. I tak z czasem człowiek się uzależnia, później musi palić by zaspokoić głód nikotynowy.

9 Koniec


Pobierz ppt "Gdy nie będziesz palić zdrowie ocalisz !. Papieros !? Stój !!! Nikotyna ? Papieros zacna rzecz - dzięki niemu możesz poważne problemy miećPapieros zacna."

Podobne prezentacje


Reklamy Google