Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przygotowała: Zuzanna Tomecka kl. IV SP

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przygotowała: Zuzanna Tomecka kl. IV SP"— Zapis prezentacji:

1 Przygotowała: Zuzanna Tomecka kl. IV SP
ZESPÓŁ SZKÓŁ PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KS. JANA TWARDOWSKIEGO W KRZEMIENIU PRZYJACIEL LASU Przygotowała: Zuzanna Tomecka kl. IV SP „Przyrodo moja, przyrodo kochana, Martwię się o ciebie od samego rana. O twe lasy, pola, łąki, Wilki, żaby i skowronki.” (Gabriela Skrzypczak „W czystości siła”)

2 PRZYJACIELEM LASU JEST TEN, KTO DBA O JEGO CZYSTOŚĆ
Każdy smyk od czasu do czasu lubi wybrać się do lasu. Ale, czy las lubi dzieci, co rzucają wszędzie śmieci? I tu ważna jest zasada: śmiecić w lesie nie wypada! (Zuzanna Tomecka)

3 PRZYJACIELEM LASU JEST TEN, KTO W NIM NIE HAŁASUJE
Kiedy pójdziesz już do lasu nie rób tylko w nim hałasu! Łatwiej będzie zza sosny cienia obserwować pięknego jelenia! (Zuzanna Tomecka)

4 PRZYJACIELEM LASU JEST TEN, KTO NIE NISZCZY DRZEW
Idąc lasem wciąż pamiętaj, że mieszkają tu zwierzęta. Nie łam też gałęzi drzew, bo wypłoszysz ptaków śpiew. (Zuzanna Tomecka)

5 PRZYJACIELEM LASU JEST TEN, KTO POMAGA W ZAKŁADANIU SZKÓŁEK LEŚNYCH
Służmy pomocą, kiedy potrzeba i sadźmy z leśnikami drzewa. Może w przyszłości w ich konarach zamieszka dzięcioł lub wiewiórka mała. (Zuzanna Tomecka)

6 PRZYJACIELEM LASU JEST TEN, KTO NIE NISZCZY DOMÓW ZWIERZĄT
Jeśli lubisz obserwować małe mrówki z bliska niech ci do głowy nie przyjdzie rozgrzebać mrowiska. Nie niszcz nory lisa, bobra, czy borsuka potem będzie im trudno domek swój odszukać. (Zuzanna Tomecka)

7 PRZYJACIELEM LASU JEST TEN, KTO NIE PALI OGNISK W LESIE
Kiedy idziesz na wycieczkę z całą klasą nie palcie ogniska w niewyznaczonej na to części lasu. Prawda jest taka, znana mimo woli las płonie szybko, a rośnie powoli. (Zuzanna Tomecka)

8 PRZYJACIELEM LASU JEST TEN, KTO DOKARMIA ZIMĄ ZWIERZĘTA
Gdy nastaną mrozy, niech każdy pamięta, że należy zimą dokarmiać zwierzęta. Pomóżmy leśnikom dostarczyć jedzenie, by nie zginęły z głodu dziki, sarny czy jelenie. (Zuzanna Tomecka)

9 WEŹ ME RADY DO SERCA, CHOĆ JEST ICH NIEWIELE A Z CZASEM SIĘ STANIESZ LASU PRZYJACIELEM!


Pobierz ppt "Przygotowała: Zuzanna Tomecka kl. IV SP"

Podobne prezentacje


Reklamy Google