Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Agata Czaja Anna Dobek. Przeprowadzenie ankiet Zaproszenie kandydatów na posłów Przygotowanie prezentacji Napisanie scenariusza obrad Urządzenie sali.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Agata Czaja Anna Dobek. Przeprowadzenie ankiet Zaproszenie kandydatów na posłów Przygotowanie prezentacji Napisanie scenariusza obrad Urządzenie sali."— Zapis prezentacji:

1 Agata Czaja Anna Dobek

2 Przeprowadzenie ankiet

3 Zaproszenie kandydatów na posłów Przygotowanie prezentacji Napisanie scenariusza obrad Urządzenie sali

4 Najpierw mianowano marszałka sejmu, który następnie oficjalnie rozpoczął obrady.

5 Każdy z obecnych złożył przysięgę i stał się posłem sejmu.

6 Wtedy zaprezentowałyśmy wyniki ankiety

7 Następnie każdy z posłów miał możliwość podejścia do mównicy i wypowiedzenia się na temat SU

8

9

10 Wypowiadał się także przewodniczący samorządu

11 Po wysłuchaniu posłów zaprezentowałyśmy im nasz pomysł ustawy, która wprowadziłaby znaczące zmiany w funkcjonowaniu samorządu

12 USTAWA z dnia 29 marca 2012r. dotycząca funkcjonowania Samorządu Uczniowskiego Art.1 Uchwala się, że dotychczasowe funkcje pełnione w SU zostaną zastąpione przez funkcje Ministrów, kolejno: Sportu, Spraw Wewnętrznych, Dyskotek, Informacji, Komunikacji. Art.2 Minister Sportu jest zobowiązany do dbania o szkolny sprzęt sportowy, organizację dnia sportu oraz propagowanie zdrowego trybu życia wśród uczniów. Art. 3 Minister Spraw Wewnętrznych jest odpowiedzialny za organizację uroczystości szkolnych, do niego mogą zgłaszać się osoby mające pomysły dotyczące apeli. Art. 4 Mister dyskotek ma obowiązek zorganizowania minimum 3 zabaw w roku szkolnym. Jego zadaniem będzie zorganizowanie sali, muzyki oraz ewentualnych atrakcji mających uświetnić dyskoteki. Art. 5 Minister informacji i komunikacji ma za zadanie informowanie uczniów o działaniach Samorządu Szkolnego oraz jest odpowiedzialny za komunikację SU z nauczycielami i pracownikami szkoły. Do tego będą służyć mu gazetki wywieszone na szkolnych holach. Art. 6 Ministrowie muszą przestrzegać podstawowych praw obywatelskich, uczniowskich oraz ściśle ze sobą współpracować.

13 Po przeczytaniu ustawy marszałek sejmu rozpoczął głosowanie mające na celu jej uchwalenie lub odrzucenie

14 Posłowie byli jednomyślni i ustawa została uchwalona, a obrady dobiegły końca Marszalek uroczyście je zakończył, następnie podziękowałyśmy wszystkim za przybycie i rozeszli się oni do klas, Uważamy, że I obrady sejmy szkolnego w Kamienicy Królewskiej był udane i owocne, udało się nam wprowadzić zmiany w Samorządzie, ale przede wszystkim wysłuchałyśmy opinii uczniów na jego temat. Teraz wiemy co jeszcze należy zmienić, aby SU spełniło ich oczekiwania.

15

16


Pobierz ppt "Agata Czaja Anna Dobek. Przeprowadzenie ankiet Zaproszenie kandydatów na posłów Przygotowanie prezentacji Napisanie scenariusza obrad Urządzenie sali."

Podobne prezentacje


Reklamy Google