Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

XX SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY „Młodzi aktywni?... … czyli co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "XX SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY „Młodzi aktywni?... … czyli co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?”"— Zapis prezentacji:

1 XX SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY „Młodzi aktywni?... … czyli co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?”

2 ANALIZA SWOT

3 Jak jest ? Młodzież uczestniczy w akcjach społecznych: sprzeciwiamy się wypalaniu traw sadzimy drzewa sprzątamy świat czytamy przedszkolakom wkręcamy się w pomaganie bierzemy udział w akcjach charytatywnych

4 Jak jest? (c.d) brak wiary we własne możliwości mała liczba długofalowych działań niedostatecznie informowana o akcjach mała aktywność słaby przepływ informacji brak wiedzy o efektach działań mała liczba przedsięwzięć społecznych

5 Jak jest? (c.d) brak wiary we własne możliwości brak zaufania nikt nie zaproponował działania niska świadomość społeczna brak czasu nie korzystają z praw do głosowania niezadowolenie z dotychczasowych działań

6 Jak być powinno? lepsze nagłaśnianie akcji społecznych, pokazywanie efektów działań, informowanie jak największej liczby osób, pokazywane, że działanie każdej osoby jest ważne, docenienie pracy, wciąganie przyjaciół zachęcanie ich do działania, przygotowanie cyklicznych akcji, dostarczanie więcej informacji na temat działania, więcej pomysłów ze strony młodych ludzi, włączanie się w akcje władz lokalnych.

7 Dlaczego nie jest jak być powinno? młodzi ludzie posiadają małą wiedzę, młodzi ludzie posiadają małą wiedzę, są leniwi,nie chce im się działać, są leniwi,nie chce im się działać, są mało zainteresowani sprawami szkoły i swojej małej Ojczyzny, są mało zainteresowani sprawami szkoły i swojej małej Ojczyzny, nie lubią się wychylać (boją się reakcji swoich rówieśników i dorosłych), nie lubią się wychylać (boją się reakcji swoich rówieśników i dorosłych), uważają, że ich zdanie i tak się nie liczy, uważają, że ich zdanie i tak się nie liczy, myślą, że gdy się w coś angażują,to i tak nikt tego nie dostrzeże myślą, że gdy się w coś angażują,to i tak nikt tego nie dostrzeże myślą, że nie nadają się do takich akcji, myślą, że nie nadają się do takich akcji, nie ufają rządzącym (starszym), nie ufają rządzącym (starszym), uważają, że władze nie interesują się sprawami młodych. uważają, że władze nie interesują się sprawami młodych.

8 Wnioski 1.Zmiana ordynacji wyborczej do Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole - tak, by każdy uczeń miał możliwość w nich uczestniczenia. 2.Zorganizowanie prawyborów poprzez udział gimnazjum w projekcie: „Młodzi głosują”. 3.Stworzenie działu w gazetce szkolnej i zaplanowanie cyklu artykułów na temat: „Twój głos też się liczy ” oraz „Młodzi…- czy też aktywni”. 4. Zaplanowanie w kalendarzu imprez szkolnych, spotkań młodzieży z ludzki aktywnymi w życiu społecznym (z naszej okolicy, ale i nie tylko). 5.Stworzenie forum dyskusyjnego na stronie szkoły, by móc informować i promować akcje społeczne i ich efekty. 6.Wygospodarowanie miejsca na skrzynkę pomysłów - Samorząd Uczniowski będzie zbierać pomysły na aktywność młodzieży w szkole i gminie, następnie będzie konsultował je z dyrekcją i władzami lokalnymi. Później zapraszał do wspólnego działania.

9 Wnioski (c.d) 7.Zorganizowanie warsztatów, w celu pokazania młodym ludziom możliwości wprowadzania w życie własnych pomysłów. 8.Reaktywowanie działalności koła wolontariatu. 9.Założenie i wygospodarowanie miejsca w szkole na Młodzieżowy Klub Aktywnego Obywatela. 10.Powołanie do życia Młodzieżowej Rady Gminy wybieranej spośród uczniów wszystkich szkół w gminie. Jej celem byłoby koordynowanie działań związanych z aktywnością młodych ludzi w naszej małej Ojczyźnie. 10.Powołanie do życia Młodzieżowej Rady Gminy wybieranej spośród uczniów wszystkich szkół w gminie. Jej celem byłoby koordynowanie działań związanych z aktywnością młodych ludzi w naszej małej Ojczyźnie. 11.Zaplanowanie i przeprowadzenie akcji zachęcającej dorosłych do uczestniczenia w zbliżających się wyborach.


Pobierz ppt "XX SESJA SEJMU DZIECI I MŁODZIEŻY „Młodzi aktywni?... … czyli co zrobić, żeby młodzież brała udział w wyborach i życiu społecznym?”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google