Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim
„20 LAT WSPÓLNIE” 20 LAT SAMORZADNOŚCI POWIATU RADZYŃSKIEGO

2 O AKCJI „20 LAT WSPÓLNIE” Kampania edukacyjna prowadzona w ramach Roku Historii Najnowszej – inicjatywy Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem Akcji jest upamiętnienie 20 rocznicy pierwszych wyborów samorządowych w wolnej Polsce, która przypada 27 maja tego roku. Akcja zachęca mieszkańców do docenienia pozytywnej działalności samorządów poprzez pokazanie, co się zmieniło w okolicy dzięki działalności władz lokalnych.

3 Z dziejów Powiatu Radzyńskiego
Historia Radzynia i okolicy Stolica powiatu - miasto Radzyń Podlaski - należy do najstarszych ośrodków osadniczych położonych między Wisłą a Bugiem. Historia radzyńskiego powiatu jako wyraźnie wyodrębnionej jednostki administracyjnej zaczyna się w roku 1810. Podział administracyjny kraju, który wszedł w życie 1 stycznia 1999 r. wprowadził nowe jednostki administracyjne-samorządowe powiaty i województwa (16). Jednym z powiatów został powiat radzyński. Obecny powiat radzyński tworzy 8 gmin w tym jedna gmina miejska. Źródło:

4 Z dziejów Powiatu Radzyńskiego
Położenie Powiat radzyński znajduje się w północnej części województwa lubelskiego. W Radzyniu Podlaskim, stolicy powiatu, który znajduje się w jego centrum, krzyżują się drogi krajowe nr 19 i nr 63. Radzyń Podlaski leży w odległości ok. 70 km od drogowego przejścia granicznego na granicy polsko-białoruskiej w Sławatyczach, 80 km na północ od Lublina i 150 km na wschód od Warszawy.

5 Powiat radzyński Powierzchnia: 956,2 km2
Ludność: tys. osób (stan na 31.XII.2006 r.) Gęstość zaludnienia: 66 osób na jeden km2 W skład powiatu wchodzi 8 gmin - gmina miejska Radzyń Podlaski oraz gminy wiejskie: Borki, Czemierniki, Kąkolewnica Wschodnia, Komarówka Podlaska, Radzyń Podlaski, Ulan-Majorat, Wohyń Z powiatem radzyńskim sąsiadują powiaty: łukowski, bialski, parczewski i lubartowski.

6 Powiat radzyński

7 Insygnia Powiatu

8 Wstęp Na przestrzeni dwóch ostatnich dekad dzięki działalności samorządowej w Radzyniu Podlaskim następowało bardzo wiele znaczących zmian. W tej prezentacji chcielibyśmy pokazać tylko niektóre z nich, mając świadomość, że niemożliwym będzie ukazanie całego ogromu pracy jaki w budowanie naszego powiatu wnieśli działacze tego okresu.

9 Radzyń Podlaski

10 Pałac Potckich

11 Komenda Policji

12 Rozwój oświaty

13 Budynek Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II

14 Budynek I LO w Radzyniu Podlaskim

15 Budynek Szkoły Podstawowej nr 2 oraz sale gimnastyczne

16 Budynki szkół z terenu powiatu radzyńskiego

17 Pałac Potockich przed i po renowacji

18 Obiekty sportowe

19 Hala widowiskowo –sportowa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im
Hala widowiskowo –sportowa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II

20 Otwarcie kompleksu boisk w Borkach

21 Otwarcie kompleksu boisk przy SP nr 2 w Radzyniu Podl.

22 Pamięć o bohaterach

23

24 Stadion miejski - Orlęta

25 Rozwój kulturalny

26

27

28

29

30 Złoty Krąg RADAMERA w Radzyniu Podl.

31

32

33

34 Infrastruktura

35 Ul. Konstytucji 3 Maja dawniej i dziś

36 Dworzec autobusowy dawniej i dziś

37 Budynek sądu dawniej i dziś

38

39 Zakłady

40

41

42

43 Zapraszamy do odwiedzenia naszego Powiatu

44 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Agnieszka Szczęch rok urodzenia 1993, klasa 1la Paulina Przychodzka rok urodzenia 1993, klasa 1la Natalia Siwek rok urodzenia 1993, klasa 1la Katarzyna Gnatowicz Ilona Kibart Adrian Jung rok urodzenia 1991, klasa 2ls Agata Dymek rok urodzenia 1992, klasa 2ls Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II ul. Sikorskiego 15, Radzyń Podlaski Te. (083) , Opiekunowie Zespołu: Renata Sieromska Katarzyna Mackiewicz Katarzyna Gołoś Hubert Szczepaniuk Piotr Mackiewicz Koordynator akcji: dr Grażyna Dzida Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim"

Podobne prezentacje


Reklamy Google