Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Naszym zadaniem było przeprowadzenie ankiety na temat wiedzy o efekcie cieplarnianym i jego przyczynach. Jej celem było sprawdzenie tego, czy mieszkańcy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Naszym zadaniem było przeprowadzenie ankiety na temat wiedzy o efekcie cieplarnianym i jego przyczynach. Jej celem było sprawdzenie tego, czy mieszkańcy."— Zapis prezentacji:

1

2 Naszym zadaniem było przeprowadzenie ankiety na temat wiedzy o efekcie cieplarnianym i jego przyczynach. Jej celem było sprawdzenie tego, czy mieszkańcy Męciny są świadomi zagrożenia jakie niesie za sobą efekt cieplarniany. Naszym zadaniem było przeprowadzenie ankiety na temat wiedzy o efekcie cieplarnianym i jego przyczynach. Jej celem było sprawdzenie tego, czy mieszkańcy Męciny są świadomi zagrożenia jakie niesie za sobą efekt cieplarniany.

3 1. Czy wie Pan/Pani co to jest efekt cieplarniany? 2. Czy wie Pan/Pani jakie są jego przyczyny? 3. Czy uważa Pan/Pani, że CO 2 w masowych ilościach emitowany przez ludzi do atmosfery jest gazem w znacznym stopniu przyczyniającym się do globalnego ocieplenia? 3. Czy uważa Pan/Pani, że CO 2 w masowych ilościach emitowany przez ludzi do atmosfery jest gazem w znacznym stopniu przyczyniającym się do globalnego ocieplenia?

4 4. Czy wie Pan/Pani co nam zagraża? 5. Czy uważa Pan/Pani, że globalne ocieplenie wpływa na nasze zdrowie? 6. Czy wie Pan/Pani czym jest ekologia? 7. Czy wie Pan/Pani do jakich pojemników segreguje się odpady? (kolory + grupy) 8. Czy wie Pan/Pani czym są kwaśne deszcze? 9. Czy dzisiejsza działalność człowieka wpływa pozytywnie na środowisko? 10. Czy przyczynia się Pan/Pani do ochrony naszej planety?

5 Ankietowani mieli do wyboru odpowiedź „tak” lub „nie”.

6

7

8 Kilka zdjęć, które udało nam się zrobić podczas sondy.

9

10

11

12 Z naszej ankiety wynika, że większość ankietowanych ma świadomość co grozi naszej planecie, jeżeli emisja dwutlenku węgla nie zostanie zmniejszona. Każdy z nas ma w niej swój udział. Z naszej ankiety wynika, że większość ankietowanych ma świadomość co grozi naszej planecie, jeżeli emisja dwutlenku węgla nie zostanie zmniejszona. Każdy z nas ma w niej swój udział. Powoduje ona zmiany klimatu co w konsekwencji niesie ze sobą katastrofy ekologiczne, takie jak: susze, upały, powodzie, huragany. Już dziś cierpią miliony ludzi na całym świecie. Nie możemy do tego dopuścić, dlatego każdy z nas powinien podjąć jakiekolwiek działania. Powoduje ona zmiany klimatu co w konsekwencji niesie ze sobą katastrofy ekologiczne, takie jak: susze, upały, powodzie, huragany. Już dziś cierpią miliony ludzi na całym świecie. Nie możemy do tego dopuścić, dlatego każdy z nas powinien podjąć jakiekolwiek działania.

13 W zdrowym ciele zdrowy duch. Zadbaj o własną kondycję i kondycję środowiska. Zamień samochód na rower w przypadku podróży na krótkie dystanse. Pozwoli to uniknąć Ci dodatkowej emisji CO 2 o wadze 240 kg rocznie. Zwróć uwagę na włączone oświetlenie w swoim domu, jeżeli ograniczysz pracę 5 żarówek 60- watowych o 4 godziny dziennie, zadbasz o środowisko i ograniczysz emisję CO 2 na poziomie 270 kg rocznie.

14 Jeżeli zakręcisz kran podczas mycia zębów, zmniejszysz emisję CO 2 o około 3 kg rocznie. Korzystaj z torby wielokrotnego użytku podczas zakupów, a zminimalizujesz emisję dwutlenku węgla o 8 kg rocznie. Korzystaj z torby wielokrotnego użytku podczas zakupów, a zminimalizujesz emisję dwutlenku węgla o 8 kg rocznie. Jeżeli zastosujesz się do wszystkich powyższych wskazówek, ograniczysz w tym roku emisję CO 2 o 521 kg! To bardzo proste. POWODZENIA! Jeżeli zastosujesz się do wszystkich powyższych wskazówek, ograniczysz w tym roku emisję CO 2 o 521 kg! To bardzo proste. POWODZENIA!


Pobierz ppt "Naszym zadaniem było przeprowadzenie ankiety na temat wiedzy o efekcie cieplarnianym i jego przyczynach. Jej celem było sprawdzenie tego, czy mieszkańcy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google