Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wyniki pracy warsztatów krajowych w ramach realizacji projektu współpracy ponadnarodowej pn. „ Starzeć się godnie w Europie – różnorodne wizje samorządów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wyniki pracy warsztatów krajowych w ramach realizacji projektu współpracy ponadnarodowej pn. „ Starzeć się godnie w Europie – różnorodne wizje samorządów."— Zapis prezentacji:

1 Wyniki pracy warsztatów krajowych w ramach realizacji projektu współpracy ponadnarodowej pn. „ Starzeć się godnie w Europie – różnorodne wizje samorządów lokalnych”

2 Projekt składał się z: części międzynarodowej oraz części krajowej

3 W ramach części krajowej zorganizowano 6 warsztatów o następującej tematyce: Mieszkalnictwo Infrastruktura Nauka dobrego starzenia się Integracja seniorów Niespecyficzne problemy osób starszych Zatrudnienie seniorów Średnio w warsztatach uczestniczyło ok. 50 osób.

4 Podczas warsztatów krajowych przekazywano wiedzę na temat rozwiązań stosowanych w opiece nad osobami starszymi w krajach partnerów projektu. Międzynarodowe warsztaty odbyły się na Węgrzech, w Polsce oraz w Austrii.

5 Podczas warsztatu na Węgrzech zaprezentowano nam następujące rozwiązania: System „wzywania pomocy” Dom pomocy społecznej Oddział dzienny Projekt „Tonio” Metodę wspomnieniową

6 Warsztaty krajowe Na warsztatach krajowych zaprezentowano rozwiązania węgierskie wzbogacone o rozwiązania polskie, w tym o rodzinne domy pomocy społecznej (model gdański) oraz budownictwo dla osób starszych w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego – w Stargardzie Szczecińskim

7 Warsztaty krajowe Grupa warsztatowa uznała, iż najciekawsze rozwiązania to: Projekt „Tonio” Metoda wspomnieniowa Rodzinne domy pomocy społecznej

8 Warsztaty krajowe cd. Na kolejnych warsztatach dla każdej z tych metod opracowano analizę SWOT Z analiz tych wynika, iż jest duża szansa na wprowadzenie tych metod do pracy z osobami starszymi – w naszym województwie.


Pobierz ppt "Wyniki pracy warsztatów krajowych w ramach realizacji projektu współpracy ponadnarodowej pn. „ Starzeć się godnie w Europie – różnorodne wizje samorządów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google