Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

 Uczniowie przygotowują materiały na wybrane lekcje wykorzystując różne programy komputerowe, np. Power Point, Paint, Microsoft Word, Microsoft Excel,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: " Uczniowie przygotowują materiały na wybrane lekcje wykorzystując różne programy komputerowe, np. Power Point, Paint, Microsoft Word, Microsoft Excel,"— Zapis prezentacji:

1

2  Uczniowie przygotowują materiały na wybrane lekcje wykorzystując różne programy komputerowe, np. Power Point, Paint, Microsoft Word, Microsoft Excel, filmy i inne.  Poczta elektroniczna jest drogą komunikacji uczniów między sobą oraz nauczycielami. Każdy nauczyciel może utworzyć konto pocztowe na potrzeby kontaktów z uczniami i jednocześnie zastrzec, że nie odczytujemy wiadomości bez tematu i podpisu. Prace domowe uczniów mogą być wysyłane nauczycielowi drogą elektroniczną, po czym następuje informacja zwrotna zawierająca ocenę. Uzyskane adresy e-mail wykorzystujemy z rozwagą.  Nauczyciele prowadzą zajęcia, podczas których wykorzystuje się zasoby Internetu oraz tablicę interaktywną.

3  Pamiętamy, że nie wszystkie informacje znajdujące się w sieci są prawdziwe i obiektywne, dlatego w przypadku wątpliwości weryfikujemy je, podchodzimy do nich krytycznie, sięgając do innych stron internetowych lub innych źródeł.  W naszych komputerach instalujemy narzędzia (np. programy antywirusowe) oraz dodatki do oceny reputacji witryn internetowych pod względem ich bezpieczeństwa i wiarygodności.  Staramy się korzystać z witryn naukowych lub rządowych.

4  Nie kopiujemy tekstów do własnych prac, podając je jako własne. Korzystając z tekstu zawartego Internecie tworzymy własną wypowiedź.  Przytaczając cudze sformułowania zaczerpnięte z Internetu zawsze ujmujemy je w cudzysłów i podajemy źródło, pamiętając również o prawach autorskich.  Kopiując filmy, muzykę, teksty, robimy to wyłącznie na swój użytek, nie rozpowszechniamy, zwłaszcza za pieniądze.  Nie publikujemy zdjęć koleżanek i kolegów oraz filmów bez ich zgody.

5

6  Uczniowie i nauczyciele w określonych sytuacjach mogą komunikować się drogą e- mailową, poprzez Skype lub Gg np. konsultacje dotyczące większej kontaktów.  Najważniejsze informacje na temat działań oraz wydarzeń szkolnych rodzice i uczniowie mogą znaleźć na stronie internetowej szkoły oraz w dzienniku elektronicznym, który zostanie wprowadzony w naszej szkole w II semestrze.  Wymieniając opinie na forach internetowych, nie używamy wulgaryzmów, nie obrażamy ludzi, prowadzimy rzeczową dyskusję, korzystamy z zasad netykiety.  Uczniowie aktywnie blogują w programie Szkoła z klasą.

7

8  Na lekcjach wykorzystujemy urządzenia elektroniczne i sprzęt multimedialny znajdujący się w szkole (laptopy, rzutniki, kamery, aparaty cyfrowe, tablicę interaktywną), oraz legalne oprogramowanie dostępne w bazie szkoły.  Uczniowie mają możliwość korzystania z komputera i sieci podczas zajęć pozalekcyjnych.  Dopuszcza się korzystanie z telefonów komórkowych, smartfonów i komputerów podczas lekcji wyłącznie w celach edukacyjnych i za każdorazową zgodą nauczyciela np. w formie kalkulatora, do nagrywania przebiegu doświadczenia, do prezentowania dźwięku, wyszukiwania krótkich informacji na określony temat itp.  Dążymy do tego aby nauczyciele wszystkich przedmiotów korzystali z TIK.

9  Nie udostępniamy w sieci swoich pełnych danych osobowych i adresowych i zdjęć, ponieważ mogą być one wykorzystane przez inne osoby w nieodpowiedni sposób.  Nie zawieramy znajomości przez Internet. Pamiętamy, nigdy nie wiemy, kto siedzi po drugiej stornie komputera.  Na liście znajomych mamy tylko osoby, którym ufamy.  Chronimy swoje dane osobowe.  Swoje konto chronimy dobrym hasłem – nie podajemy go nikomu.  Uczestniczymy w lekcjach na temat zagrożeń płynących z Internetu.  Nie logujemy się na żadnych nieznanych stronach.  W szkole korzystamy tylko z edukacyjnych stron internetowych.  Komputery szkolne przeznaczone są do nauki i edukacji.

10  W razie potrzeby uczymy bliskich dorosłych korzystania z komunikatorów, np. Skype, Gg, aby ułatwić im kontakt z nami.  Rozmawiamy z rodzicami, dziadkami o specyfice rzeczywistości w sieci o możliwości korzystania ze sklepów internetowych. Przeprowadzamy dla nich szkolenia z obsługi komputera, Internetu, poczty elektronicznej, uczymy ich jak bezpiecznie z nich korzystać oraz ostrzegamy przed zagrożeniami.  Dzielimy się swoją wiedzą na temat TIK, pomagamy zarówno starszym jak i mniej zaawansowanym koleżankom, kolegom i nauczycielom.


Pobierz ppt " Uczniowie przygotowują materiały na wybrane lekcje wykorzystując różne programy komputerowe, np. Power Point, Paint, Microsoft Word, Microsoft Excel,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google