Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Muzyka wokół nas Agata Podolska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Muzyka wokół nas Agata Podolska."— Zapis prezentacji:

1 Muzyka wokół nas Agata Podolska

2 Muzyka . Sztuka organizacji struktur dźwięcznych w czasie . Jedna z dziedzin sztuk pięknych , która wpływa na psychikę człowieka przez dźwięki.

3 Zapewne większość z nas zdążyła już zauważyć , że muzyka także ma wpływ na człowieka . Czy to pozytywny czy negatywny jednak oddziałuje na podświadomość każdego z nas , oczywiście wszystko zależy od naszego charakteru i usposobienia .

4 Początki Muzyka człowiekowi towarzyszący już od jego pojawienia się na ziemi . W czasach prehistorycznych grano na muszlach i piszczałkach wykonanych z kości .Muzyka towarzyszyła tańcom i obrzędom religijnym służyła również zabawie w końcu zaczęto używać jej do umilenia czasu np : czekającym w kolejce , na windę itp. W Teraźniejszości spotykamy się z nią na co dzień .

5 Wyróżniamy Muzyka antyczna Muzyka średniowiecza Muzyka renesansu
Muzyka barokowa Muzyka klasyczna Muzyka Romantyczna Muzyka współczesna Muzyka poważna Muzyka rozrywkowa Muzyka ludowa

6 Ciekawostki Leo Fender –(Nazwisko : Legenda) słynny gitarzysta był konstruktorem najlepszych wzmacniaczy do gitar John Lennon – miał taki słaby wzrok że bez okularów nic nie widział Zespół Nirwana został stworzony przypadkiem jego artyści mieszkali w dużym rozdzieleniu od siebie i nigdy wcześniej się nie spotkali .

7 Najczęściej używane instrumenty

8 Koniec


Pobierz ppt "Muzyka wokół nas Agata Podolska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google