Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu? Jakub Majewski kl. V I C Szkoła Podstawowa nr 9 w Olsztynie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu? Jakub Majewski kl. V I C Szkoła Podstawowa nr 9 w Olsztynie."— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu? Jakub Majewski kl. V I C Szkoła Podstawowa nr 9 w Olsztynie

2 NASZE LASY SĄ JAK PERSKIE DYWANY, WYSZYTE NAJDROŻSZYMI KAMIENIAMI. Dlatego wszyscy musimy o nie dbać !

3 Kto może być przyjacielem lasu ? Oczywiście każdy. Musi tylko pamiętać o tym, by las kochać i szanować oraz pomagać jego mieszkańcom.

4 Zwierzęta w lesie nie mają łatwego życia. Co to jest ? Może jedzenie? Próbujemy ? ok

5 Mój wkład w ochronę lasu i jego mieszkańców. W roku szkolnym 2012/2013 wziąłem udział w konkursie Mój Las i sam byłem organizatorem konkursu dla uczniów klas I-III pt.: Las to nie plac zabaw – jak rozumiem pojęcie „czysty las,, ?

6 Wykonaliśmy z koleżanką znaki informujące o tym, jak należy zachowywać się w lesie i umocowaliśmy je przy wejściu do Lasu Miejskiego.

7 Rokrocznie biorę udział w sadzeniu drzew oraz akcji sprzątania lasu raz ze swoją klasą.

8 Przyjaciele lasu Największymi jednak Przyjaciółmi Lasu są Leśnicy. To Oni oddali całe swoje życie, aby służyć lasom i ich mieszkańcom. Dbają o zdrowie zwierząt i drzew. Również uczą nas -dzieci, jak należy zachowywać się w lesie?

9 Reguły obowiązujące w lesie. W lesie zachowuj się cicho, pamiętaj jesteś tam tylko gościem! Wszystko, co zabierasz do lasu- reklamówki, butelki wynieś z niego z powrotem! Zwierzęta nie mają rąk, nie posprzątają za nas. Nie zakładaj wnyków na zwierzynę! Ty też nie chciałbyś być skuty i przymierać z głodu. Nie niszcz drzew, krzewów, runa leśnego! Tobie też nikt nie wyrywa rąk i nie niszczy zabawek. Nie niszcz mrowisk, ptasich gniazd, nor! Zwierzęta nie mają wykupionej polisy. Nie wycinaj choinek przed Świętami ! Ty też chciałbyś dożyć emerytury. Wtedy i TY będziesz Przyjacielem Lasu! Żyj w zgodzie z naturą. Pamiętaj, że lasy to nasze życie, musimy je chronić i dbać o nie jak o serce.

10 Moja szkoła stwarza wiele możliwości, aby stać się Przyjacielem Lasu. Uczymy się tego od najmłodszych klas. Są spotkania z leśnikami, przedstawienia, wycieczki do lasu, bierzemy udział w konkursach i akcjach RDLP i LOP. LAS TO NASZ WSPÓLNY DOM. W NIM TEŻ OBOWIĄZUJĄ OKREŚLONE REGUŁY. ZAPAMIĘTAJ, NIE BĄDŹ EGOISTĄ!!! A TY? Dziękuję za uwagę Jestem Przyjacielem Lasu.


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu? Jakub Majewski kl. V I C Szkoła Podstawowa nr 9 w Olsztynie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google