Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawuje opiekę nad powierzonym mu leśnictwem. Dba o stan drzewostanu. Troszczy się o mieszkające w lesie ptaki i zwierzęta. Zajmuje się zwalczaniem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawuje opiekę nad powierzonym mu leśnictwem. Dba o stan drzewostanu. Troszczy się o mieszkające w lesie ptaki i zwierzęta. Zajmuje się zwalczaniem."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Sprawuje opiekę nad powierzonym mu leśnictwem. Dba o stan drzewostanu. Troszczy się o mieszkające w lesie ptaki i zwierzęta. Zajmuje się zwalczaniem przestępstw w zakresie szkodnictwa leśnego.

4 Las powstaje przez: - odnawianie - na miejscu starego wyciętego lasu sadzi się nowe sadzonki, - zalesianie - zakładanie lasu na gruntach nieleśnych np. nieużytkach, gruntach rolniczych. Sadzenie rozpoczyna się wczesną wiosną głównie ręcznie, różnymi technikami: np. w szparkę, w jamkę, w dołek.

5 Zabiegi pielęgnacyjne polegają na stworzeniu optymalnych warunków rozwojowych. Zapewnieniu wystarczającej ilości przestrzeni, tak aby sąsiadujące ze sobą drzewa nie hamowały nawzajem swojego rozwoju.

6 Strażacy niejednokrotnie usuwają powalone przez wichurę drzewa zalegające na leśnych drogach.

7 Każdy z nas doskonale wie, że nie można śmiecić w lesie. Bezwarunkowo należy dbać o jego czystość!

8 Niezbędne są na terenach, gdzie brak jest dziupli lęgowych lub ich ilość jest niewielka. Należy je wieszać w miejscach zacienionych, mało uczęszczanych przez ludzi.

9 Każdy zniszczony wnyk, z pewnością uratuje życie niejednego zwierzaka, czy ptaka.

10 Zwierzęta leśne można dokarmiać jedynie za zgodą leśniczego w okresie zimy. Odpowiedni pokarm dostarczamy w wyznaczone miejsca np. paśniki.

11


Pobierz ppt "Sprawuje opiekę nad powierzonym mu leśnictwem. Dba o stan drzewostanu. Troszczy się o mieszkające w lesie ptaki i zwierzęta. Zajmuje się zwalczaniem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google