Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu?"— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu?
Spis treści: -Człowiek -Ssaki -Ptaki -Grzyby -Bakterie

2 Człowiek Wiele osób uważa, że człowiek niszczy naturę. Mają racje…, ale nie do końca. Mimo, że ludzie wprowadzili poważne zmiany w przyrodzie jak m. in. spowodowali wyginięcie wielu gatunków zwierząt i roślin, wycinali lasy itp. starają się to naprawić: - zakładają co raz to więcej parków i rezerwatów przyrody, - zakładają filtry powietrza na kominy fabryk, - budują oczyszczalnie ścieków, - prowadzą organizacje oczyszczające naszą planetę i wiele innych przedsiębiorstw.

3 Ssaki Wiewiórka- na zimę część zapasów chowają w
ziemi i o nich zapominają. Można je nazwać „ogrodnikami lasu” , bo dzięki nim w lesie urosną nowe drzewa. Dzik- ryje ziemię przez co ją spulchnia. Dzięki tej czynności rośliny leśne mogą szybciej rosnąć.

4 Ptaki Dzięcioł- jest nazywany „lekarzem drzew”, ponieważ dziobem przebija korę drzewa. Pod nią znajdują się korniki, które zjada.

5 Grzyby Duża część grzybów to destruenci. Odżywiając się szczątkami martwych organizmów, rozkładają je na prostsze substancje. Te z kolei wzbogacają glebę, na której rosną rośliny.

6 Bakterie Jednym z głównych zadań bakterii w przyrodzie jest rozkład resztek tkanek z obumarłych organizmów. Jednocześnie powodują wzrost zawartości soli mineralnych w glebie co sprzyja możliwościom odżywiania się roślin.


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google