Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wolontariat Gimnazjalny nr. 30. Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu pomogła już wielu dzieciom, teraz nasza.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wolontariat Gimnazjalny nr. 30. Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu pomogła już wielu dzieciom, teraz nasza."— Zapis prezentacji:

1 Wolontariat Gimnazjalny nr. 30

2 Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu pomogła już wielu dzieciom, teraz nasza kolej by jej pomóc. Dziś sale są ciasne i zaniedbane. W takich warunkach rodzicie i mali pacjenci nie mają miejsca. Rodzice muszą więc nocować niemal pod łóżkami swoich pociech, albo na łóżkach polowych, jeśli tylko uda się je „wcisnąć” w pobliże dziecka, którego nie chcą opuścić ani na chwilę. Tak i e sytuacje zdarzają się codziennie i dla lekarzy to nie jest nowość. Wolontariusze i inni ludzie starają się pomagać klinice. Stworzyła ona własna stronę internetową „ Wirtualna klinika” Każdy człowiek może podarować jakąś kwotę. Do wybudowania kliniki potrzeba 175 000.00 zł. My, jako wolontariusze postanowiliśmy zorganizować różne kiermasze i zbiórki. Całość dochodów przeznaczona zostanie na budowę klinki. Tę akcję i współpracę z kliniką rozpoczęliśmy dopiero w tym roku, ale mamy nadzieje na dłuższą i większą pomoc.

3 Wyżej pokazany jest wyg lą d „Wirtualnej kliniki”

4 Kiermasz ciast na dni Otwarte

5 Kiermasz odbył się dnia 5 marca 2011. W tę akcja zaangażowała się cała grupa wolontariuszy w naszej szkole. Wszystkie sprzedawane ciasta piekliśmy sami. Na naszym stoisku znalazło się pięć blach ciasta, bezy, wafle z nadzieniem i około 100 babeczek w 5 smakach. Sprzedaż postępowała bardzo szybko. Już około godziny 12 brakowało nam ciasta, lecz poratował nas opiekun wolontariatu i sprzedawaliśmy dalej. Przez trzy godziny uzbieraliśmy o k o ło 250 zł, które przekazaliśmy klinice.

6 Zbiórka makulatury w ramach rywalizacji klas Akcja ta będzie zorganizowana w dniach 18 – 22 kwiecień. Klasa, która przyniesie najwięcej makulatury może oczekiwać nagrody – zwolnienia z odpowiedzi ustnej lub niezapowiedzianej kartkówki.

7 Drugi kiermasz zorganizowany podczas Dni Sportu Ten kiermasz ma odbyć się w czasie Dni Sportu. Sprzedawać będziemy ozdoby, orgiami i figurki z modeliny, które uzyskamy od wrocławskich klubów plastycznych, od przedszkolaków, a także wykonamy sami. Odbędzie się też konkurs wiedzy dotyczącej czasów drugiej wojny światowej.

8 Podsumowanie Ukazałem kilka sposobów na pomoc dzieciom, ale to nie koniec. M am wielką nadzieje, że młodsze roczniki będą kontynuować działalność wolontaryjną. W takich zbiórkach są dwie ważne zasady : -Każdy grosz się liczy -Ważna jest chęć niesienia pomocy potrzebującym.

9 KONIEC Na koniec chcę zaprezentować kilka haseł mówiących o pomocy : - „Warto pomagać” - „Pomagam, bo lubię…” - „Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu.” - „Dobry bądź i szlachetny, bądź do pomocy gotowy!” - „Ciągle zapominamy, że człowiek nieustannie musi korzystać z pomocy innych ludzi.


Pobierz ppt "Wolontariat Gimnazjalny nr. 30. Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu pomogła już wielu dzieciom, teraz nasza."

Podobne prezentacje


Reklamy Google