Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza."— Zapis prezentacji:

1

2 Wiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza z rosnącą średnią dobową, oraz umiarkowaną ilością opadu atmosferycznego. Pierwszy dzień wiosny, obchodzony jest w dniu równonocy wiosennej, który najczęściej przypada w dniu 21 marca lub dnia poprzedniego lub następnego, w zależności gdzie jest obserwowana

3 Wiosna - cieplejszy wieje wiatr, Wiosna - znów nam ubyło lat, Wiosna, wiosna w koło, rozkwitły bzy. Ś piewa skowronek nad nami, Drzewa strzeliły p ą kami, Wszystko kwitnie w koło, i ja, i Ty. Kto ś na niebie owce wypasa, hej Popatrz zakwitł ju ż Twój parasol, hej Nawet w bramie pan Walenty stró ż, puszcza wiosn ą pierwsze p ę dy, ju ż.

4 Wiosna - cieplejszy wieje wiatr, Wiosna - znów nam ubyło lat, Wiosna, wiosna w koło, rozkwitły bzy. Ś piewa skowronek nad nami, Drzewa strzeliły p ą kami, Wszystko kwitnie w koło, i ja, i Ty Kto ś na niebie owce wypasa, hej Popatrz zakwitł ju ż Twój parasol, hej Nawet w bramie pan Walenty stró ż, puszcza wiosn ą pierwsze p ę dy, ju ż.

5

6 Wykonały: Roksana & Dominika


Pobierz ppt "Wiosna − jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie, w strefie klimatu umiarkowanego. Charakteryzuje się umiarkowanymi temperaturami powietrza."

Podobne prezentacje


Reklamy Google