Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szwecja Boże Narodzenie Potrawy W Wigilię rano je się tradycyjne śniadanie: risgrynsgr z cynamonem i migdałami. A o trzeciej po południu cała rodzina.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szwecja Boże Narodzenie Potrawy W Wigilię rano je się tradycyjne śniadanie: risgrynsgr z cynamonem i migdałami. A o trzeciej po południu cała rodzina."— Zapis prezentacji:

1

2 Szwecja Boże Narodzenie

3 Potrawy W Wigilię rano je się tradycyjne śniadanie: risgrynsgr z cynamonem i migdałami. A o trzeciej po południu cała rodzina zasiada przed telewizorem, żeby obejrzeć Kaczora Donalda. Szwedzka telewizja od niepamiętnych czasów wyświetla te kreskówkę właśnie w wigilijne popołudnie. W Wigilię rano je się tradycyjne śniadanie: risgrynsgr z cynamonem i migdałami. A o trzeciej po południu cała rodzina zasiada przed telewizorem, żeby obejrzeć Kaczora Donalda. Szwedzka telewizja od niepamiętnych czasów wyświetla te kreskówkę właśnie w wigilijne popołudnie. Dopiero po jej obejrzeniu zasiada się do stołu. Dopiero po jej obejrzeniu zasiada się do stołu.

4 Choinka zupełnie jak u nas, też ozdabia domy Szwedów, nie uwierzycie, ale oni również pieką pierniki

5 To szwedzki koziołek, ma on niezwykłą moc. W noc wigilijną roznosi prezenty. Gdy już się ściemni, koziołek cicho podchodzi do drzwi, puka, zostawia prezenty i szybko rozpływa się w mroku.

6 Dzień Światła- właśnie w tym dniu 13 grudnia Szwedzi przygotowują się do świąt Tak pięknie ubrane dziewczęta biorą udział w niezwykłym marszu. Każda z nich w białej sukni i z wiankiem na głowie, ze świecą w ręce maszerują ulicami miasta. Tak pięknie ubrane dziewczęta biorą udział w niezwykłym marszu. Każda z nich w białej sukni i z wiankiem na głowie, ze świecą w ręce maszerują ulicami miasta.


Pobierz ppt "Szwecja Boże Narodzenie Potrawy W Wigilię rano je się tradycyjne śniadanie: risgrynsgr z cynamonem i migdałami. A o trzeciej po południu cała rodzina."

Podobne prezentacje


Reklamy Google