Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół nr 1 w Tychach

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół nr 1 w Tychach"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół nr 1 w Tychach
Tychy. Dobre miejsce. 20 lat minęło…

2 Zapraszamy na wycieczkę!
Rowerem przez Tychy Wybraliśmy się na wycieczkę rowerową śladami zmian w naszym mieście, które nastąpiły w okresie 20 lat od pierwszych wyborów samorządowych. Tychy są prekursorem budowy ścieżek rowerowych w Polsce. Dziś nasze miasto administruje 27 km dróg rowerowych. Nasz samorząd na tym nie kończy. Dzięki dofinansowaniu z Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego w kwietniu tego roku rozpoczęła się modernizacja oraz budowa nowych ścieżek rowerowych. Ma ich być aż 72.4 km! Prezentujemy miejsca zaznaczone czerwonymi punktami na mapie ścieżek rowerowych, które odwiedziliśmy. Zapraszamy na wycieczkę!

3 Rynek T E R A Z K I E D Y Ś „Co wg. Pana zmieniło się w Tychach w ciągu ostatnich 20 lat?” Witold, lat 45: „Miasto na pewno stało się bardziej atrakcyjne. Zmodernizowano rynek i Plac Baczyńskiego, dzięki czemu Tychy nie tylko są dobrym miejscem dla mieszkańców, ale także mogą ubiegać się o zainteresowanie turystów.”

4 Plac Baczyńskiego T E R A Z K I E D Y Ś

5 Muzeum Miejskie i Tyskie Muzeum Piwowarstwa
Grzegorz, lat 42: „Jednym z najważniejszych osiągnięć naszego miasta jest z pewnością wybudowanie Muzeum Miejskiego. Dzięki niemu możemy pogłębiać wiedzę na temat przeszłości naszego miasta, a także gromadzić i eksponować pamiątki świadczące o dorobku kulturalnym regionu”. Muzeum utworzono z końcem 2004 roku. Dla zwiedzających stało się dostępne w kwietniu 2005 roku. Przy gromadzeniu materiałów do tej prezentacji mieliśmy okazję obejrzeć wystawę „Jak budowano Nowe Tychy. Miasto i mieszkańcy w latach ”.

6 Pomnik Walki i Pracy Symbol komunizmu. Pomnik Walki i Pracy, ze względu na formę został nazwany przez mieszkańców naszego miasta „Żyrafą”. Plac, na którym stoi pomnik służy mieszkańcom jako miejsce spędzania wolnego czasu, w zimie władze miasta organizują tu ogólnodostępną ślizgawkę, zaś latem organizowane są imprezy kulturalne, takie jak: „Dni Tyskie” oraz „Święto czekolady”. Ta ostatnia z imprez – można by pomyśleć - ma swoją stałą datę i nie zmieniła się pomimo zmian ustrojowych w Polsce. To właśnie 22 lipca świętowano ogłoszenie Manifestu PKWN, a teraz w ten dzień bawimy się przy czekoladzie. Wszystko dlatego, że data imprezy wiąże się ze zmianami nazwy producenta czekolady - fabryki „Wedla”, która nosiła nazwę „22 lipca”.

7 Urząd Miasta T E R A Z K I E D Y Ś

8 Pływalnia K I E D Y Ś T E R A Z Wyremontowany budynek pływalni.
Właśnie w tym roku wymieniano tutaj dach i unowocześniono szatnie. T E R A Z

9 Wyższa Szkoła Zarządzania
i Nauk Społecznych Karol, lat 18: „Powstanie Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych daje szanse nam, młodym ludziom do kontynuowania nauki po maturze w naszym mieście”. Szkoła powstała w 1997 roku. Uczelnia kształci studentów na pięciu kierunkach: administracja, informatyka i ekonometria, socjologia oraz zarządzanie i marketing.

10 Transport publiczny Centra handlowe
Dzięki nowoczesnemu pociągowi ”FLIRT’’ możemy dostać się do Katowic w 26 minut. Komunikacja w Tychach może pochwalić się nowoczesnością i ekologią. Czy dzisiaj nadal nazwałabyś Tychy „sypialnią” Górnego Śląska? Mirosława, lat 37: „Oczywiście, że nie. Dzisiejsze Tychy to tętniące życiem, a zarazem przytulne miasto. Powstało wiele klubów młodzieżowych, pubów, nowe, duże kino, centra handlowe, giełda kwiatowa - kiedyś sklepy można było zliczyć na palcach jednej ręki, teraz to okoliczni kupcy i klienci przyjeżdżają do nas”.

11 McDonald’s Skatepark Skatepark i restauracja McDonald's są miejscami, które w chwilach wolnego czasu odwiedza wielu nastolatków. Dla ludzi starszego pokolenia są to obiekty utożsamiane ze zmianami ostatnich 20 lat.

12 Lodowisko T E R A Z K I E D Y Ś
Lodowisko – dzisiejszy stadion zimowy zbudowano w 1968 roku. Gruntowny remont został tutaj przeprowadzony w 2008 roku przy okazji organizowania przez Tychy i inne cztery śląskie miasta Europejskiej Zimowej Olimpiady Młodzieży. Jest to miejsce, z którego dumny jest każdy kibic naszej drużyny hokejowej, a wielu mieszkańców zagląda tu przy okazji organizowanych imprez, nie tylko sportowych.

13 Ośrodek Wypoczynkowy „Paprocany”
Hotel „Piramida” Ośrodek Wypoczynkowy „Paprocany” to malowniczo położone miejsce nad Jeziorem Paprocańskim. Jest terenem odpoczynku i rekreacji dla wielu tyszan. Obecnie miasto prowadzi systematyczną rewitalizację Ośrodka. Powstają nowe chodniki i ścieżki rowerowe, oczyszczono wodę w zbiorniku jeziora. W bieżącym roku ma ulec przebudowie zaplecze gastronomiczne. Hotel „Piramida” został wybudowany w 2004 roku. Jest ekskluzywnym, pięciogwiazdkowym hotelem z centrum terapeutycznym. Zachowuje on proporcje piramidy Cheopsa, ale jest od niej pięć razy mniejszy.

14 Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
Podstrefa Tyska Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Miejsce pracy dla prawie 5,5 tysiąca osób. Powstała w 1996 roku i zajmuje powierzchnię 144,5 ha. Może w przyszłości także będzie naszym miejscem pracy?

15 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Karol Pawlik 1992, klasa 2cLO Magdalena Madej 1992, klasa 2cLO Klaudia Sapoń 1992, klasa 2cLO Mariola Harupa 1992, klasa 2cLO Zespół Szkół nr 1 w Tychach - 4 LO Bernadeta Najdzińska-Skupnik - nauczyciel Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Zespół Szkół nr 1 w Tychach"

Podobne prezentacje


Reklamy Google