Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W wielu mitologiach na całym świecie, są gadzie istoty oznaczone jako „smoki” z łuszczącą się skórą, zdolnością ziania ogniem i skórzastymi skrzydłami.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W wielu mitologiach na całym świecie, są gadzie istoty oznaczone jako „smoki” z łuszczącą się skórą, zdolnością ziania ogniem i skórzastymi skrzydłami."— Zapis prezentacji:

1

2

3 W wielu mitologiach na całym świecie, są gadzie istoty oznaczone jako „smoki” z łuszczącą się skórą, zdolnością ziania ogniem i skórzastymi skrzydłami podobnymi do nietoperzy. Nazwa miasta pochodzi od łacińskiego słowa Draguignan Draco, co oznacza, smoka, ponieważ według legendy, pielgrzymi, którzy byli w drodze do klasztoru byli często straszeni przez smoka, który mieszkał w mglistych bagnach otaczających miasto. Mieszkańcy bardzo bali się smoka. Na szczęście jeden człowiek zdołał go pokonać zabijając gada podczas walki. Zabił go pustelnik św. Hermentaire, którego posąg można podziwiać w kościele Saint Michel we Francji.

4 Dolmen- bo tak nazywają się celtyckie kamienie to tak naprawdę trzy wielkie kamienie ważące razem ok. 1,5 t ustawione w pionie i jeden ważący ok. 1,75 t kamień leżący na dwóch pozostałych. Według mieszkańców draguignan (czyt. Draginią) jest to grób jednego z najważniejszych szłąków „starszyzny” (możliwe że nawet władcy). Podobno do pochówku doszło nawet 2500 lat p.n.e.

5 Lazurowe Wybrzeże, znane także jako Riwiera Francuska to odcinek wybrzeża Morza Śródziemnego we francuskiej Prowansji (region Prowansja- Alpy-Wybrzeże Lazurowe), rozciągający się od miejscowości Cassis na zachodzie, aż po granicę włoską. Jest to największy region turystyczny Francji, który odwiedza około 10 milionów turystów rocznie. Po II wojnie światowej na całym wybrzeżu powstała intensywna zabudowa dla celów wypoczynkowych: hotele, kąpieliska i kasyna.

6 (Inaczej American Cemetery Memorial Rodan)-to amerykański cmentarz wojenny w południowej Francji, który upamiętnia amerykańskich żołnierzy i marynarzy, którzy zginęli w trakcie II wojny światowej. Cmentarz obejmuje 12,5 ha na terenie miasta Draguignan. Cmentarz jest nazwany Rhone. Jest tu pochowana większość tych którzy zginęli. Cmentarz został wybudowany i jest obsługiwany przez rząd USA, przy wsparciu ze strony kraju przyjmującego Francji. Cmentarz jest w kształcie owalu, z murem miejscowego wapienia. Jest tu również pomnik z kaplicy, a niektóre budynki towarzyszące. Cmentarz jest administrowany przez Komisję Zabytków bojowych ameryki.

7 Canjuers camp to baza wojskowa i strzelnica armii francuskiej znajduje się w Var, Francja. Baza została założona w 1970r. Obóz Canjuers ma największy „zakres” z Europy Zachodniej. Już częściowo wykorzystywany był w okresie międzywojennym. Obecnie obóz wykorzystywany jest do nauczania do jednostek francuskich i zagranicznych. Szczególnie przeznaczony do szkolenia strzeleckiego (rakiet, artylerii, helikopterów, czołgów, itp), który jest tylko we Francji, specjalny zakres wykonywania strzelania rakiet wielokrotnego uruchomienia.

8


Pobierz ppt "W wielu mitologiach na całym świecie, są gadzie istoty oznaczone jako „smoki” z łuszczącą się skórą, zdolnością ziania ogniem i skórzastymi skrzydłami."

Podobne prezentacje


Reklamy Google