Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dlaczego warto się zdrowo odżywiać ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dlaczego warto się zdrowo odżywiać ?"— Zapis prezentacji:

1 Dlaczego warto się zdrowo odżywiać ?

2

3 Od maleńkości każdy rodzic stara się wpajać swemu dziecku, że zdrowe jedzenie jest dla naszego organizmu bardzo ważne. Jak to dzieci na przekór wszystkim pytają : „Dlaczego?” . Nie wypada odpowiedź „Bo tak”. Więc dlaczego warto się zdrowo odżywiać ?

4 Dziś o zdrowym odżywianiu będę mówić trochę z innej strony, a mianowicie o zdrowiu.
„Jesteś tym co jesz”

5

6

7 Wszystko co wkładasz do buzi albo poprawia Twoje zdrowie albo je podkopuje. Jedzenie wyzwala w nas emocje, sprawia, że czujemy się szczęśliwsi, dlatego tak ciężko jest nam zmienić nasze nawyki żywieniowe. To co jemy silnie oddziałowuję na nasza psychikę, wpływa na czynność hormonów co bezlitośnie wpływa na Twój metabolizm oraz humor. Aby Twój organizm mógł prawidłowo się rozwijać i funkcjonować bez zastrzeżeń musisz dostarczyć mu „paliwa”.

8 Tak jak Twój samochód potrzebuje odpowiedniego paliwa tak tez Twój organizm potrzebuje witamin, minerałów, białka, węglowodanów oraz tłuszczów. I nie zapewnisz go jedząc pizze, chipsy czy drożdżówki!

9

10

11

12

13

14 Kolejnym krokiem jest uświadomienie sobie, że diety są nieskuteczne
Kolejnym krokiem jest uświadomienie sobie, że diety są nieskuteczne. Może przynoszą, krótkotrwały, zadowalający efekt ale… Nie sprawią, że zmienisz nawyków żywieniowych. Sprawią, że będziesz rozdrażniona, ospała a co najgorsze pozbędziesz się wszystkich wartościowych składników odżywczych dla swojego organizmu.

15

16 Kolejną naszą zmorą są ZACHCIANKI ŻYWIENIOWE Ale przecież te ciastka są takie dobre… Są dobre bo zostały wyprodukowane tak aby na samą myśl pociekła Ci ślinka. Celem tych ciasteczek jest spowodowanie zamętu w Twoim mózgu.

17 DLACZEGO WARTO ZDROWO SIĘ ODŻYWIAĆ?

18 - zdrowe jedzenie wpływa korzystnie na Twoja gospodarkę hormonalna oraz pracę całego układu pokarmowego – masz więcej energii i jesteś szczęśliwszym człowiekiem – poszerzasz swoją wiedzę na temat produktów spożywczych – odczuwasz zmniejszenie się dolegliwości takich jak : migreny, bóle brzucha, wzdęcia

19 Prezentację Przygotowała Karolina kiersztan kl. Iiib


Pobierz ppt "Dlaczego warto się zdrowo odżywiać ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google