Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wykonała: Zuzanna Żabińska

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wykonała: Zuzanna Żabińska"— Zapis prezentacji:

1 Wykonała: Zuzanna Żabińska
Przyjaciel Lasu Wykonała: Zuzanna Żabińska

2 Leśniczy Przyjaciel Lasu
Jako przyjaciela lasu wybrałam osobę pana Leśniczego. Od najmłodszych lat interesował się przyrodą a szczególnie ptakami. Realizując dziecięce marzenia ukończył Technikum Leśne i zdobył zawód Leśnika. Często spotyka się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Borzęciczkach, którą sam ukończył.

3 Wycieczka do lasu w Międzyborzu
Dnia 23 października 2014r. Pan Leśniczy zaprosił uczniów naszej szkoły do „swojego” lasu. Przygotował dla nas lekcję w plenerze. Podczas zajęć opowiadał nam jak dbać o zwierzęta zimą, pokazał jak wygląda „leśna stołówka”, z której zimą korzystają zwierzęta.

4 Leśniczy zapoznał nas z drzewostanem leśnym
Leśniczy zapoznał nas z drzewostanem leśnym. Opisał cechy charakterystyczne drzew rosnących w lesie oraz wskazał różnice występujące między gatunkami. Aby sprawdzić wiedzę uczniów zorganizował konkurs polegający na wykonaniu ilustracji i opisaniu wskazanego przez siebie drzewa.

5 Leśniczy w naszej szkole
W lutym zaprosiliśmy pana leśniczego do naszej szkoły. Podczas spotkania poruszyliśmy temat dotyczący pomocy zwierzętom w czasie zimy oraz podsumowaliśmy konkurs plastyczny związany z tą tematyką.

6 W trakcie rozmowy wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat ptaków
W trakcie rozmowy wzbogaciliśmy swoją wiedzę na temat ptaków. Leśniczy udzielił nam wskazówek w jaki sposób i kiedy najlepiej możemy im pomóc. Podczas zajęć technicznych wykonaliśmy budki lęgowe, które za pośrednictwem naszego gościa przekazaliśmy skrzydlatym mieszkańcom lasu.

7

8 DLACZEGO UWAŻAM PANA LEŚNICZEGO ZA PRZYJACIELA LASU?

9 Pan Leśniczy jest przyjacielem lasu
Pan Leśniczy jest przyjacielem lasu. Pracę zawodową wykonuje z wielkim zamiłowaniem. Dba o las i jego mieszkańców. Swoją pasję potrafił zaszczepić młodszemu pokoleniu. W barwny i niezwykle ciekawy sposób zdradził uczniom tajniki pracy leśnika. Uważam, że ta osoba zasługuje na miano przyjaciela lasu.


Pobierz ppt "Wykonała: Zuzanna Żabińska"

Podobne prezentacje


Reklamy Google