Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

R OZTAŃCZONA PRZERWA w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chęcinach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "R OZTAŃCZONA PRZERWA w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chęcinach."— Zapis prezentacji:

1 R OZTAŃCZONA PRZERWA w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chęcinach

2 R OZTAŃCZONA PRZERWA Akcja pod hasłem „Roztańczona przerwa” została zainicjowana przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum nr 1 im. Kacpra Fodygi w Chęcinach we wrześniu 2014r. Jest to więc pomysł bardzo świeży, niemniej jednak tkwi w świadomości uczniów już bardzo mocno. Udział w zabawie biorą wszyscy uczniowie ZSO – od przedszkolaków z oddziału przedszkolnego do najstarszych gimnazjalistów klas trzecich.

3 R OZTAŃCZONA PRZERWA

4 Tańce integracyjne odbywają się raz w miesiącu, według wcześniej ustalonego harmonogramu. Cieszą się wielkim powodzeniem całej szkolnej społeczności, porywając do wspólnej zabawy także nauczycieli ;-)

5 R OZTAŃCZONA PRZERWA Tańczymy zwykle na sali gimnastycznej, która wówczas wypełnia się do ostatniego miejsca. Chyba najbardziej chwytliwą reklamą jest hasło, które pojawiło się na plakatach naszej akcji: „ Ucz się człowieku tańczyć, bo cóż innego będą z Tobą robić aniołowie w niebie? ”

6 R OZTAŃCZONA PRZERWA W zgodzie z tym hasłem uczennice trzeciej klasy gimnazjum uczą różnych tańców, w rytm skocznej muzyki, m.in. „Bomba”, „Chocolate”, „En Sus Marcas”. Niewątpliwie najwięcej pozytywnych emocji wnosi „Taniec belgijski”. Jest to też najtrudniejszy z tańców, ale chęcińscy gimnazjaliści radzą sobie z nim coraz lepiej. Dużym sukcesem akcji jest fakt, że tańczy bardzo wielu chłopców, którzy zwykle w tym wieku są dość wstydliwi…

7 R OZTAŃCZONA PRZERWA Czasami zdarza się, że „taneczny parkiet” stanowi po prostu korytarz szkolny. Każde miejsce jest dobre, by poprawić swoje samopoczucie i mieć satysfakcję z dobrze spędzonego wolnego czasu.

8 R OZTAŃCZONA PRZERWA

9 Korzyści, jakie zauważamy po pół roku wspólnej taneczno-muzycznej zabawy, to przede wszystkim: - Silna więź, jaka zawiązuje się pomiędzy uczniami; - Integracja całego środowiska szkolnego; - Sposób na aktywne spędzenie nawet kilku chwil wolnego czasu; - Zgodnie z założeniami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem w ten sposób kształtujemy świadomość, jak wielkie znaczenie ma aktywność fizyczna dla zdrowia – fizycznego i psychicznego.

10 R OZTAŃCZONA PRZERWA

11 W imieniu Ani, Igi, Kingi, Klaudii i Weroniki, które z wielkim zapałem tańczą w „Roztańczonej przerwie”, dziękujemy Państwu za zainteresowanie naszą akcją. Organizatorom konferencji serdecznie dziękujemy za zauważenie pomysłu i za zaproszenie do zaprezentowania „Dobrej praktyki”. Zachęcamy do realizacji pomysłu w Państwa szkołach oraz do odwiedzenia naszej strony internetowej www.zsochecinyszkolnastrona.plwww.zsochecinyszkolnastrona.pl Ewa Dąbrowska Dorota Bożek


Pobierz ppt "R OZTAŃCZONA PRZERWA w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Chęcinach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google