Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

AFRYKA Słonie: Waga dorosłego samca wynosi od 1260 kg do 3500 kg. Samica jest troszkę lżejsza jej waga wynosi od 900 kg do 3000 kg. Wszystkie gatunki słoni.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "AFRYKA Słonie: Waga dorosłego samca wynosi od 1260 kg do 3500 kg. Samica jest troszkę lżejsza jej waga wynosi od 900 kg do 3000 kg. Wszystkie gatunki słoni."— Zapis prezentacji:

1 AFRYKA Słonie: Waga dorosłego samca wynosi od 1260 kg do 3500 kg. Samica jest troszkę lżejsza jej waga wynosi od 900 kg do 3000 kg. Wszystkie gatunki słoni mają bardzo dobrą pamięć.

2 Żyrafy Język żyrafy ma długość 50 cm. Żyrafa ma bardzo długą szyję, opartą na zaledwie 7 kręgach jak u większości ssaków[cały kręgosłup składa się z 24 kręgów].Ciąża u żyrafy trwa miesięcy. Nowo narodzone cielę mierzy około cm wysokości w kłębie i waży 50kg-55 kg. Żyrafa żyje około lat.

3 Zebra Wysokość w kłębie do 155 cm. Ciężar ciała do 430 kg. Długość życia w niewoli lat, na wolności do 40 lat. Żyją w stadach ,a pomiędzy samcami zdarzają się walki o przewodnictwo. Jeśli przewodnik grupy zginie, jego miejsce zajmuje inny samiec. Czasami zdarza się , że samce i samice tworzą osobne stada. Każda zebra ma niepowtarzalny sposób ułożenia pasków, podobnie jak w przypadku linii papilarnych u człowieka.

4 Lwy W dawnych czasach lwy zamieszkiwały niemal całą Afrykę i Azję, niektóre stada żyły nawet w Europie, o czym świadczą ich wizerunki na ścianach jaskiń. Około 200 lwów przetrwało tez w leśnym rezerwacie Gir w Indiach. Zdarza się, że stado lwów, musi ustąpić swojej zdobyczy dużej grupie hien. Lew może biec z prędkością nawet do 80 km na godz. Samiec opiekuje się stadem jedynie przez 3 lata. Żaden kot poza lwem nie ma grzywy ani kłącza na ogonie.

5 Hieny Hiena jest zwierzęciem z rodziny hienowatych i należy do rzędu drapieżnych. Zamieszkuje w Afryce na sawannie w Somalii, Kenii, Czadzie. Jest niedużym zwierzęciem osiągającym do 90 cm wysokośc1 m i do 1,7 m długości. Samice są większe od samców. Ciało hien cętkowanych pokrywają kropki. Hiena żywi się padliną oraz zwierzętami kopytnymi. Hiena nigdy nie pozostawia resztek jedzenia, je również kości, zęby i rogi.

6 Hipopotam Dorosłe samce osiągają nawet 4,5 m długości , a wagę do 4 ton. Te zwierzęta słyszą dźwięki stereofoniczne. Hipopotamy są jedynymi zwierzętami parzystokopytnymi które prowadzą ziemno-wodny tryb życia. Hipopotamy są rodziną blisko spokrewnioną ze świniami.

7 Sępy Sępy należą do największych ptaków drapieżnych. Znamy 15 gatunków sępów. Jednym z największych i najpotężniejszych jest sęp płowy. Sęp zazwyczaj jest pierwszy przy martwym zwierzęciu. Samica znosi wyłącznie jedno jajo.

8 Okapi

9 Gepard Mały gepard

10 Filmik podsumowujący:
Film o zwierzętach

11 Dziękujemy za uwagę Wykonały: Aneta Matusiak Martyna Silska
Julia Hojan


Pobierz ppt "AFRYKA Słonie: Waga dorosłego samca wynosi od 1260 kg do 3500 kg. Samica jest troszkę lżejsza jej waga wynosi od 900 kg do 3000 kg. Wszystkie gatunki słoni."

Podobne prezentacje


Reklamy Google