Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autorzy: Paweł Anbo, Sylwia Szymańska Uczniowie Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Działdowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autorzy: Paweł Anbo, Sylwia Szymańska Uczniowie Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Działdowie."— Zapis prezentacji:

1 Autorzy: Paweł Anbo, Sylwia Szymańska Uczniowie Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Działdowie

2

3 Nadleśnictwo Lidzbark zostało utworzone w 1874r. Jako Nadleśnictwo Królewskie o powierzchni 6 501,24 ha. W jego skład wchodziło siedem leśnictw: Zielonka, Szlachecki, Bryńsk, Nowy Dwór, Borówno, Klonowo, Dębowiec i Sarnia Góra. Nazwy tych leśnictw pozostały nie zmienione do dziś. Drzewostany leśnictw Zielonka i Szlachecki Bryńsk powstały na gruntach porolnych, przydzielonych z majątku kolonia Bryńsk. Ostatnie zalesienie tych gruntów miało miejsce w 1904 roku. Należy podkreślić, że drzewostany z tego okresu niczym nie przypominają pod względem hodowlanym i technicznym drzewostanu na gruntach porolnych.

4 Głównym gatunkiem tworzącym drzewostany w Nadleśnictwie Lidzbark jest sosna, która zajmuje ok. 87% powierzchni leśnej. Następnym gatunkiem pod względem wielkości zajmowanej powierzchni jest brzoza 4%. Dąb 3% oraz Olsza 3%. Pozostałe gatunki Iglaste i Liściaste zajmują niewielką powietrznię leśną.

5 Dąb Papieski Wyhodowany z nasion poświęconych przez Jana Pawła II

6 Nadleśnictwo udostępnia wszystkim zwiedzającym obiekty edukacyjne, na których można poznać tajniki leśnictwa oraz szereg innych atrakcji turystycznych.

7

8 Przy siedzibie nadleśnictwa znajduje się leśna ścieżka dydaktyczna. Początek tej trasy rozpoczyna się przy drewnianych muszlach.

9

10


Pobierz ppt "Autorzy: Paweł Anbo, Sylwia Szymańska Uczniowie Niepublicznej Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Działdowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google