Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Twórczyni Czes ł awa Kaczy Ń ska nale Ż y do grona najbardziej znanych i cenionych kurpiowskich twórców ludowych. Wszechstronnie utalentowana, od 50 lat.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Twórczyni Czes ł awa Kaczy Ń ska nale Ż y do grona najbardziej znanych i cenionych kurpiowskich twórców ludowych. Wszechstronnie utalentowana, od 50 lat."— Zapis prezentacji:

1

2 Twórczyni Czes ł awa Kaczy Ń ska nale Ż y do grona najbardziej znanych i cenionych kurpiowskich twórców ludowych. Wszechstronnie utalentowana, od 50 lat prezentuje swoje umiej ę tno Ś ci artystyczne.

3 Znana w kraju i zagranicą, głównie z wycinanek kurpiowskich, w których osiągnęła swój indywidualny styl, kontynuuje tradycyjne formy wytwarzania wycinanki kurpiowskiej jak: gwiazdy, leluje, wycinanki sylwetowe (koniki, ptaki). Czesława Kaczyńska jest wielką propagatorką folkloru kurpiowskiego. Szerzy kulturę swojego regionu, corocznie aktywnie uczestnicząc w licznych imprezach kulturalnych takich jak: pokazy rękodzieła ludowego, targi sztuki ludowej, kiermasze na terenie całego kraju, jak też zagranicą (Austria, Dania, Szwecja, Tunezja, Włochy i Niemcy – m.in. Wystawa EXPO 2002 w Hanowerze).

4

5 Jan Kaczyński, jest animatorem na Orliku w Dylewie. Na co dzień jest prezesem LUKS „Dylewianka” Dylewo, prowadzi zajęcia z piłki nożnej, piłki siatkowej, koszykówki, badmintona, tenisa ziemnego oraz lekkiej atletyki.

6 Agnieszka Traczewska urodziła się w Kadzidle. Obecnie jest nauczycielką języka polskiego w Zespole Szkół Powiatowych im. Papieża Jana Pawła II w Dylewie. Za działalność dydaktyczno- wychowawczą została odznaczona w 2011 roku medalem Komisji Edukacji Narodowej. Jej utwory znalazły się w wielu regionalnych publikacjach, np. „Parnasik”, „Kurpie”, „Edukacja przez język”, czy też antologii poetyckiej „Wszystko takie magiczne”. W tym roku ukazała się książka Agnieszki Traczewskiej pt. „Istnieć w nieistnieniu”. Dzieło zawiera zbiór wierszy oraz gadek kurpiowskich.


Pobierz ppt "Twórczyni Czes ł awa Kaczy Ń ska nale Ż y do grona najbardziej znanych i cenionych kurpiowskich twórców ludowych. Wszechstronnie utalentowana, od 50 lat."

Podobne prezentacje


Reklamy Google