Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Malwina Król Uczennica klasy V Zespołu Szkół w Stowięcinie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Malwina Król Uczennica klasy V Zespołu Szkół w Stowięcinie"— Zapis prezentacji:

1 Malwina Król Uczennica klasy V Zespołu Szkół w Stowięcinie
PRZYJACIELE LASU Malwina Król Uczennica klasy V Zespołu Szkół w Stowięcinie

2 LAS TO SKOMPLIKOWANY „ORGANIZM „ WYMAGAJĄCY OCHRONY I POSZANOWANIA.
(Pisklęta drozda śpiewaka) (Mrowisko) „To jest prawdziwa przyjaźń - osłaniać innych nawet kosztem siebie...”  (Stanisław Wyszyński)

3 DO PRZYJACIÓŁ LASU NALEŻY ZALICZYĆ LEŚNICZYCH, KTÓRZY:
- CHRONIĄ LASY PRZED POŻARAMI, KŁUSOWNIKAMI I GRADACJĄ - WYKONUJĄ CIĘCIA SANITARNE I SADZĄ NOWE DRZEWA (Zajęcia terenowe w Nadleśnictwie Damnica) (Konkurs Las-Przyroda-Łowiectwo 2014/15) - UCZĄ JAK SZANOWAĆ PRZYRODĘ ORGANIZUJĄC DLA SZKÓŁ ZAJĘCIA W TERENIE (ŚCIEŻKI DYDAKTYCZNE) ORAZ KONKURSY WIEDZY O LESIE

4 SPRZYMIERZEŃCAMI LASU SĄ TAKŻE MYŚLIWI .
ICH GŁÓWNĄ ROLĄ JEST TROSKA O RÓWNOWAGĘ W LESIE (Przedstawiciele Koła Łowieckiego „Hubertus” Główczyce podczas „Światowego Dnia Zwierząt” w ZS w Stowięcinie)

5 (Pomniki przyrody w Słupsku)
NA CZELE LEŚNYCH PRZYJACIÓŁ STOJĄ RÓWNIEŻ MINISTROWIE , POLITYCY I NAUKOWCY. - W SWOICH DZIAŁANIACH STAWIAJĄ NA PIERWSZYM MIEJSCU DOBRO PRZYRODY OŻYWIONEJ I NIEOŻYWIONEJ. - POPRZEZ LICZNE DOKUMENTY I ROZPORZĄDZENIA PRAGNĄ ZACHOWAĆ RÓŻNORODNOŚĆ BIOLOGICZNĄ DLA PRZYSZŁYCH POKOLEŃ. - OPRACOWUJĄ LISTY GARUNKÓW ZAGROŻONYCH („POLSKA CZERWONA „KSIĘGA ROŚLIN I ZWIERZĄT). - TWORZĄ FORMY OCHRONY PRZYRODY. -DBAJĄ O EDUKACJĘ EKOLOGICZNĄ POLAKÓW OBSERWUJĄ ZMIANY ZACHODZĄCE W NATURZE (Pomniki przyrody w Słupsku)

6 O LAS TROSZCZĄ SIĘ NAUCZYCIELE I UCZNIOWIE
ORGANIZUJĄC M.IN. - DNI ZIEMI, AKCJE SPRZĄTANIA ŚWIATA, ZBIÓRKI KASZTANÓW, ŻOŁĘDZI I KOLB KUKURYDZY NA DOKARMIANIE ZWIERZĄT (Zbiórka kolb kukurydzy dla zwierząt leśnych organizowana co roku w mojej szkole) (Akcja „Kasztan” w ZS w Stowięcinie) NAUCZYCIELE PROWADZĄ TAKŻE KOŁA PRZYRODNICZE, NA KTÓRYCH PORUSZAJĄ TEMATY ZWIĄZANE Z LASEM I ZAWODEM LEŚNICZEGO

7 PRZYJACIÓŁMI LASU SĄ TEŻ JEGO MIESZKAŃCY:
GRZYBY, ZWIERZĘTA, ROŚLINY I BAKTERIE STANOWIĄ ONI WAŻNE OGNIWO ŁAŃCUCHA POKARMOWEGO (SĄ PRODUCENAMI TLENU , KONSUMENTAMI ORAZ DESTRUENTAMI)

8 WSZYSCY MOŻEMY ZOSTAĆ PRZYJACIÓŁMI LASU.
WYSTARCZĄ TYLKO DOBRE CHĘCI !! (Zajęcia terenowe w Nadleśnictwie Damnica w roku szkolnym 2013/14)

9 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ !


Pobierz ppt "Malwina Król Uczennica klasy V Zespołu Szkół w Stowięcinie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google