Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pojazdy elektryczne przyjazne środowisku. Powietrze niezbędne jest:  Do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmów i ich narządów wewnętrznych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Pojazdy elektryczne przyjazne środowisku. Powietrze niezbędne jest:  Do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmów i ich narządów wewnętrznych."— Zapis prezentacji:

1 Pojazdy elektryczne przyjazne środowisku

2 Powietrze niezbędne jest:  Do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmów i ich narządów wewnętrznych  Do procesu fotosyntezy  Do przemysłu: produkcyjnego, energetycznego, chemicznego, itp.

3 Spaliny Spaliny, gazy spalinowe – mieszanina gazów powstających w procesie spalania paliwa.

4 Najczęstsze choroby powodowane przez spaliny samochodowe:  astma,  przewlekłe choroby płuc,  stany zapalne dróg oddechowych,  nowotwory,  choroby serca,  choroby układu nerwowego.

5 Pojazdy elektryczne

6

7 Główne zalety samochodów elektrycznych:  brak szkodliwych toksyn, które są zawarte w spalinach pojazdów spalinowych  niska emisja hałasu w porównaniu do pojazdów z silnikami spalinowymi;  nie pozostawiają na parkingach i ulicach plam z oleju, które powstają z wycieków ze skrzyń biegów, mostów i silników spalinowych

8 Źródła:  http://www.klimatdlaziemi.pl/index. php?id=187&lng=pl http://www.klimatdlaziemi.pl/index. php?id=187&lng=pl  http://sciaga.pl/tekst/56085-57- znaczenie_wody_i_powietrza_dla_zyci a_na_ziemi http://sciaga.pl/tekst/56085-57- znaczenie_wody_i_powietrza_dla_zyci a_na_ziemi  http://www.komel.katowice.pl/ZRODL A/FULL/80/ref_49.pdf http://www.komel.katowice.pl/ZRODL A/FULL/80/ref_49.pdf


Pobierz ppt "Pojazdy elektryczne przyjazne środowisku. Powietrze niezbędne jest:  Do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmów i ich narządów wewnętrznych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google