Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu ??? LASY Lasy zajmują około 1/3 powierzchni Polski. W większości są to lasy iglaste, posadzone na obszarach, gdzie wycięto.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu ??? LASY Lasy zajmują około 1/3 powierzchni Polski. W większości są to lasy iglaste, posadzone na obszarach, gdzie wycięto."— Zapis prezentacji:

1

2 Kto jest przyjacielem lasu ???

3 LASY Lasy zajmują około 1/3 powierzchni Polski. W większości są to lasy iglaste, posadzone na obszarach, gdzie wycięto lasy naturalne. Lasy iglaste to inaczej bory. W Polsce ¾ powierzchni lasów zajmują bory sosnowe.

4 Bory sosnowe

5 Znaczenie lasów Lasy są ważną częścią przyrody i mają duże znaczenie dla człowieka np.: -zapobiegają powodziom; -wytwarzają tlen; -dostarczają pożywienia i substancji leczniczych.

6 … I TY MO Ż ESZ BY Ć PRZYJACIELEM LASU Każdy może być przyjacielem lasu, kto: 1)nie hałasuje i nie płoszy zwierząt; 2)porusza się tylko po wytyczonych szlakach, aby nie deptać roślinności; 3)nie zrywa niepotrzebnie roślin ani grzybów; 4)nie rozgrzebuje ściółki; 5)nie zostawia śmieci w lesie; 6)zimą dokarmia zwierzęta (ptaki, sarny); 7)sprząta śmieci pozostawione w lesie przez bezmyślną, niszczycielską grandę.

7 Jako przyjaciel lasu musisz wiedzie ć !!!

8 PRZYJACIELE LASU

9 … po kilkunastu minutach worek był pełen śmieci :-(

10 mieszka ń cy lasu dzi ę kuj ą przyjacio ł om lasu

11 Dziękuję za uwagę!!! Opracowała: Maja Duszyńska z Zespołu Szkół nr 1 w Brwinowie


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu ??? LASY Lasy zajmują około 1/3 powierzchni Polski. W większości są to lasy iglaste, posadzone na obszarach, gdzie wycięto."

Podobne prezentacje


Reklamy Google