Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przewody instalacji pneumatycznej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przewody instalacji pneumatycznej."— Zapis prezentacji:

1 Przewody instalacji pneumatycznej.

2 Schemat symboliczny instalacji wytwarzania sprężonego powietrza.

3

4 Sprężone powietrze płynie ze zbiornika do odbiorników poprzez sieć przewodów rurowych. Jako przewody rurowe stosuje się bezszwowe, ciągnione rury stalowe, miedziane lub z PCW. Z reguły główne przewody rozprowadzające tworzą obwód zamknięty. Spadek ciśnienia w przewodach, zagięciach i armaturze, przy zwykle stosowanym ciśnieniu roboczym, nie powinien przekraczać 0,1 bar.

5 Średnicę głównego przewodu rozprowadzającego można wyznaczyć za pomocą nomogramu.

6 Nominalne średnice przewodów ustala się na podstawie:
niezbędnego zapotrzebowania, oporów przetłaczania w przewodach zainstalowanej armatury, długości przewodów, ciśnienia roboczego, dopuszczalnego spadku ciśnienia w przewodach.

7 Przy instalowaniu przewodu głównego (tworzącego obwód zamknięty) zachowuje się spadek około 1% (1cm w dół na długości 1m) w kierunku przepływu, aby wytrącający się kondensat gromadził się w najniższym miejscu, skąd mógłby być usunięty. Ze względu na kondensat rozgałęzienia przewodu głównego dla odbioru powietrza wyprowadzane są od góry, natomiast rozgałęzienia do odprowadzania kondensatu do dołu.

8

9 Nieszczelności w sieci sprężonego powietrza powodują duże straty energii. Z tego powodu sieć sprężonego powietrza winna być regularnie sprawdzana pod względem szczelności.


Pobierz ppt "Przewody instalacji pneumatycznej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google