Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa nr 146 im. Janusza Korczaka w Warszawie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa nr 146 im. Janusza Korczaka w Warszawie"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa nr 146 im. Janusza Korczaka w Warszawie

2 SPOTKANIE PODSUMOWUJĄCE
Plan: Program Szkołą z Klasą 2.0 – przypomnienie Zrealizowane zadania Podsumowanie osiągnięć Zespołu 2.0

3 Cel akcji Wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Jak mądrze i skutecznie uczyć w świecie nowych mediów, w epoce Google'a i Wikipedii? Jak pomóc nauczycielom/kom i uczennicom/niom wykorzystać TIK w edukacji? Jak uczyć kluczowych umiejętności XXI wieku: krytycznego myślenia, rozwiązywania rzeczywistych problemów, kreatywności, komunikowania się i współpracy, uczenia się przez całe życie…?

4 Wykorzystywane narzędzia
Z czego korzystaliśmy, uczestnicząc w projekcie?

5 Nasze zadania W Szkole z Klasą 2.0 aktywna była cała społeczność szkolna – udział w programie wzięli: dyrektor, wicedyrektor oraz 32 nauczycieli. Dyrektor, koordynator i nauczyciele relacjonowali realizację swoich zadań na platformie. Uczniowie działali na blogu „My, Korczakowcy” pod opieką swoich opiekunów, p. Anety Zawistowskiej i p. Małgorzaty Zawadzkiej oraz wsparciu rodziców. Nauczycielka przyrody, p. Aneta Zawistowska prowadziła blog nauczycielski „TIK na przyrodzie”.

6 Skład Zespołu 2.0 Dyrektor szkoły: Jolanta Zauer-Nowak
Dyrektor szkoły: Jolanta Zauer-Nowak Koordynator: Ewa Nicał Nauczyciele wspierający: Aneta Zawistowska Agnieszka Lesiak Agnieszka Krawczyk Małgorzata Zawadzka Izabela Szymla  Nauczyciele klas I-VI: 32 nauczycieli

7 Zadania dyrektora   Zadania, które zrealizował dyrektor szkoły:
ZADANIE DYREKTORA I SEMESTR II SEMESTR TERMIN WYKONANIA Rejestracja w programie Uzupełnienie swojego profilu Wybór i wprowadzenie do szkoły jednego z zadań z listy - planowanie   Wybór i wprowadzenie do szkoły jednego z zadań z listy - realizacja   Wybrane zadanie: „Komputery po lekcjach”.

8 Zadania koordynatora Zadania, które realizował koordynator:  
ZADANIE KOORDYNATORA I SEMESTR II SEMESTR TERMIN WYKONANIA Rejestracja Uzupełnienie profilu Zorganizowanie i opisanie na platformie spotkania otwierającego PODSUMOWANIE PRACY ZESPOŁU 2.0 I   Zorganizowanie i opisanie debaty szkolnej na temat Kodeksu 2.0 Opublikowanie na platformie ostatecznej wersji szkolnego Kodeksu 2.0 Podsumowanie pracy Zespołu 2.0 II Zorganizowanie i zamieszczenie relacji ze szkolnego Festiwalu 2.0 Spotkanie podsumowujące

9 Zadania nauczyciela Zadania, które realizowali nauczyciele:
ZADANIE NAUCZYCIELA I SEMESTR II SEMESTR TERMIN WYKONANIA Rejestracja na platformie "Szkoła z klasą 2.0”   24 X 2013 Uzupełnienie swojego profilu na platformie internetowej programu 31 X 2013 Zorganizowanie i opisanie debaty klasowej o Kodeksie 2.0 Przeprowadzenie i opisanie Zadania TIK, przetestowanie zasad Kodeksu 2.0 Projekt edukacyjny - planowanie    Projekt edukacyjny - realizacja Projekt edukacyjny - prezentacja Zrealizowano 26 projektów edukacyjnych. Blog nauczycielski zdobył 6 odznak.

10 Zadania uczniów Blog uczniowski „My, Korczakowcy” zdobył 9 odznak. 
I SEMESTR II SEMESTR Rejestracja w serwisie CEO i założenie bloga (rekomendowane) do Prowadzenie bloga i zdobywanie odznak Przez cały rok Zdobycie odznaki Uczymy się z TIK do końca I semestru Zdobycie odznaki Działamy z TIK / Aktywnie z TIK do końca II semestru Odznaki Tworzymy materiały edukacyjne, Aktywnie komentujemy, TIKamy lokalnie, Otwarty blog Blog uczniowski „My, Korczakowcy” zdobył 9 odznak.

11 W czasie „Debaty Szkolnej” opracowaliśmy szkolny Kodeks 2.0:
Ucz i ucz się z TIK! 1. Podczas zajęć korzystamy z komputerów wyłącznie pod opieką nauczyciela i stosujemy się do jego wskazówek. 2. Wykorzystujemy TIK na lekcjach, zajęciach pozalekcyjnych i zajęciach świetlicowych. Z informacji korzystaj samodzielnie i krytycznie. 3. Nie kopiujemy bezmyślnie. 4. W czasie pracy w Internecie korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych, rzetelnych stron.

12 Nie kradnij i nie daj się okraść!
5. Nie kopiujemy i nie przywłaszczamy cudzych prac, zawsze podajemy źródło. 6. Nie korzystamy z nielegalnego oprogramowania, gier, filmów. Komunikujmy się! 7. Zachowujemy kulturę w sieci, nie liczymy na anonimowość. Komputery pod ręką! 8. Korzystamy z komputerów w szkole i w domu. 9. Wykorzystujemy szkolne komputery do zabawy i nauki po lekcjach. Bądź bezpieczny w sieci. 10. Nie podajemy swoich danych nieznajomym i nie zawieramy znajomości w sieci. 11. Nie udostępniamy (obcym) swoich haseł, pinów, dokumentów.  Nauczcie tego dorosłych! 12. Wymieniamy się doświadczeniem i wiedzą z nauczycielami oraz kolegami.

13 Sukcesy Nadano nam tytuł „Szkoły eksperckiej”
Nauczyciele i koordynator zdobyli 20 odznak „Dobrej praktyki” Blog uczniowski zdobył wszystkie możliwe odznaki (9) Blog nauczycielski zdobył wszystkie możliwe odznaki (6) Zaliczono nas do grona najaktywniejszych szkół w programie

14 Szkoła ekspercka Tak wygląda wizytówka naszej szkoły.

15 Odznaka „Dobra praktyka”
W ramach programu otrzymaliśmy 16 odznak „Dobra praktyka”: Mirosława Kołek (5 odznak) Aniela Dziadecka (3 odznaki) Aneta Zawistowska (4 odznaki) Ewa Nicał (4 odznaki) Maria Górska (2 odznaki) Alicja Marczuk (1 odznaka) Beata Ligęza (1 odznaka)

16 Nauczyciel Koordynator Debata klasowa Debata szkolna Zadanie TIK Kodeks 2.0 Projekt planowanie Projekt-realizacja Szkolny Festiwal Projekt prezentacja Spotkanie podsumow. Aniela Dziadecka Maria Górska Mirosława Kołek Beata Ligęza Alicja Marczuk Ewa Nicał Nie dotyczy Aneta Zawistowska

17 Blog uczniowski Opiekunowie: Aneta Zawistowska, Małgorzata Zawadzka Blog uczniowski „My, Korczakowcy” został nagrodzony wszystkimi możliwymi do zdobycia w programie odznakami.

18 Blog nauczycielski Blog „TIK na przyrodzie” pani Anety Zawistowskiej zdobył wszystkie możliwe do uzyskania w programie odznaki.

19 Dziękuję za uwagę Źródło: Opracowała: Ewa Nicał


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa nr 146 im. Janusza Korczaka w Warszawie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google