Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów na temat „Kibole, blokersi, grupy podwórkowe – co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów na temat „Kibole, blokersi, grupy podwórkowe – co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić."— Zapis prezentacji:

1 Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów na temat „Kibole, blokersi, grupy podwórkowe – co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić przed wciągnięciem do „paczki”

2 Realizując to zadanie, 15 I 2013r. spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, aby zobaczyć prezentację multimedialną. Podczas prezentacji uczniowie dowiedzieli się, kto to jest kibic i na czym polega „zdrowe” kibicowanie. Poznali 10 zasad „Jak zostać prawdziwym kibicem?”. Zapoznali się z określeniem „kibol” – kto to jest?, jak się zachowuje? I doszli do wniosku, że kiboli cechują negatywne postawy i nie warto ich naśladować. Uczniowie usłyszeli też termin „blokersi” i „grupy podwórkowe” – być może z tymi terminami spotkali się po raz pierwszy, gdyż mieszkają w środowisku wiejskim i te określenia są dla nich nowe. Podczas spotkania poruszony został również temat asertywności – co to jest asertywność, dlaczego warto mówić „nie”, szczególnie złym zachowaniom. Dzieci dowiedziały się też, dlaczego ludzie zachowują się ulegle i co wiąże się z zachowaniami uległymi. Jako podsumowanie podane zostały zagrożenia i niebezpieczeństwa płynące z kontaktu z grupą podwórkową oraz postawy chroniące przed wciągnięciem do „paczki”. Próbę asertywności przedstawiono w krótkiej scence rodzajowej pomiędzy uczniami. Uczniowie klas IV – VI otrzymali przykłady sytuacji życiowych z zapytaniem „Czy jesteś asertywny?” – do indywidualnych przemyśleń.

3

4

5


Pobierz ppt "Przeprowadzenie we wszystkich klasach konwersatoriów na temat „Kibole, blokersi, grupy podwórkowe – co robić, jeśli rozpoznajesz zagrożenie, jak się bronić."

Podobne prezentacje


Reklamy Google