Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przemysł poligraficzny (Dla Bartes125 z zadane.pl – blackshooter)

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przemysł poligraficzny (Dla Bartes125 z zadane.pl – blackshooter)"— Zapis prezentacji:

1 Przemysł poligraficzny (Dla Bartes125 z zadane.pl – blackshooter)

2 Poligrafia to nic innego jak technika, która zajmuje się procesami wytwarzania druku. Od wieków zachodzą w niej zmiany, które w dzisiejszych czasach odbywają się jeszcze szybciej. Poligrafia to obecnie najbardziej powszechna metoda drukowania.

3 Dzięki rozwojowi technologicznemu druk pojawił się także w domach. Drukarki stały się praktycznie urządzeniami przenośnymi i każdy może we własnym zakresie korzystając z jej dóbr.

4 Dziś drukuje każdy, od indywidualnych użytkowników po firmy, aż po wyspecjalizowane drukarnie. Nie dziwi to, że powszechny dostęp do druku zwrócił duże zainteresowanie ludzi na jego jakość.

5 W dzisiejszych czasach klient patrzy nie tylko na koszty eksploatacyjne, ale również na jakość druku, która jest bardzo ważna. Wcale nie dziwi więc to, że duże firmy wybierają profesjonalne drukarnie i nie realizują zlecenia we własnym zakresie.

6 Dzięki temu, że firmy korzystają z usług profesjonalnych drukarni, zyskują niepowtarzalny wygląd swoich produktów tudzież reklam, ponieważ wymagają one dużego natężenia barw oraz efektów specjalnych, które oczywiście mają przyciągnąć uwagę klienta.

7 Mimo, iż drukarki, które są dostępne w każdym domu i firmie, coraz większą uwagę przyciągają drukarnie, które gwarantują najwyższą jakość druku nie zważając na koszty eksploatacyjne. Drukarki domowe obecnie nie są w stanie podołać takiemu zadaniu.

8 Aby wrócić do czasów, kiedy poligrafia zaczynała swój żywot, należałoby się cofnąć do czasów antycznych, gdzie powielano tekst przepisując go oraz odbijano obrazy przy użyciu środków barwiących. W tamtych czasach robiono to jedynie w celu zdobniczym, a nie przekazania informacji i ich utrwalenia.

9 Dopiero estampaż, który został wykonany za papierze uznaje się za bliski współczesnej poligrafii. Już w Vll wieku w Chinach wykonywano pierwsze druki drzeworytnicze w papierze. W Xlll wieku zostały rozpowszechnione na całym świecie czcionki drukarskie. Pod koniec XVlll wieku na rynek wszedł papier powlekany, a dzięki rewolucji informatycznej udoskonaliły się maszyny drukarskie. Dziś coraz nowocześniejsze programy i formy drukarskie sprawiły, że poligrafia nie ma ograniczeń i jest dostępna dla każdego.

10 Literatura: Wiedza własna, internet. Wykonał: blackshooter


Pobierz ppt "Przemysł poligraficzny (Dla Bartes125 z zadane.pl – blackshooter)"

Podobne prezentacje


Reklamy Google