Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Styczeń Oszczędzamy drzewa i obserwujemy otoczenie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Styczeń Oszczędzamy drzewa i obserwujemy otoczenie."— Zapis prezentacji:

1 Styczeń Oszczędzamy drzewa i obserwujemy otoczenie

2 10 przykazań Młodego Ekologa Na początku grudnia na spotkaniu Ekozespołu postanowiliśmy opracować rady dla Młodych Ekologów. Na początku grudnia na spotkaniu Ekozespołu postanowiliśmy opracować rady dla Młodych Ekologów.

3 Zbieramy makulaturę i szukamy pomysłów na jej wykorzystanie Już od szeregu lat zbieramy makulaturę w klasie. Wpadliśmy na pomysł, żeby wykorzystać zużyte gazety, pudełka i zrobić zabawki z odpadów. Roboty chyba nam się udały !

4 Czy powietrze wokół jest czyste? Badaliśmy również zanieczyszczenie powietrza w okolicy szkoły. Nakleiliśmy przeźroczystą taśmę na zewnętrzną szybę okna w klasie oraz wyłożyliśmy zakrętki słoików tłuszczem, umieściliśmy je na zewnętrznym parapecie i obserwowaliśmy każdego dnia, jak na nich osadza się kurz i pył. Niestety, może tego nie widać gołym okiem, ale powietrze jest zanieczyszczone. Niestety, może tego nie widać gołym okiem, ale powietrze jest zanieczyszczone.

5 Dzień bez samochodu Aby zmniejszyć ilość zanieczyszczeń powietrza, postanowiliśmy namówić rodziców do spędzenia jednego dnia bez samochodu. Każdy z nas zaprojektował taki dzień, jak chciałby spędzić czas z rodzicami i rodzeństwem, i narysował komiks.


Pobierz ppt "Styczeń Oszczędzamy drzewa i obserwujemy otoczenie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google