Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Myśliwych zrzeszonych w kole łowieckim mogę nazwać przyjaciółmi przyrody, ponieważ podejmują oni wiele działań na rzecz ochrony roślin i zwierząt leśnych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Myśliwych zrzeszonych w kole łowieckim mogę nazwać przyjaciółmi przyrody, ponieważ podejmują oni wiele działań na rzecz ochrony roślin i zwierząt leśnych."— Zapis prezentacji:

1

2 Myśliwych zrzeszonych w kole łowieckim mogę nazwać przyjaciółmi przyrody, ponieważ podejmują oni wiele działań na rzecz ochrony roślin i zwierząt leśnych. Jest to m.in.:  zagospodarowanie łowisk  regulowanie liczby zwierząt, które wyrządzają szkody rolnikom  ochrona przyrody i dokarmianie zwierząt dziko żyjących.

3 Sposoby dokarmiania dzikiej zwierzyny przez myśliwych:  Paśniki  Poletka żerowe  Piwnice

4  Paśnik to drewniana konstrukcja służąca do dokarmiania zwierzyny grubej: dzików, saren, jeleni, danieli.

5  To obszary obsiane lub obsadzone roślinami stanowiącymi pokarm dla zwierzyny leśnej.

6  To ziemne lub zadaszone pomieszczenia przygotowane przez myśliwych, w których przechowuje się karmę soczystą i karmę treściwą dla dzików, jeleni, saren.

7 Członkowie kół łowieckich nie tylko polują. Przede wszystkim troszczą się o hodowlę i ochronę zwierząt leśnych: dokarmiają je i organizują miejsca żerowe. Dbają o środowisko przyrodnicze człowieka, a także o równowagę ekologiczną. Moim zdaniem myśliwi zasługują na miano przyjaciół lasu.


Pobierz ppt "Myśliwych zrzeszonych w kole łowieckim mogę nazwać przyjaciółmi przyrody, ponieważ podejmują oni wiele działań na rzecz ochrony roślin i zwierząt leśnych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google