Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPOTKANIE Z FLORYSTĄ!. CZYM ZAJMUJE SIĘ FLORYSTA? Florysta zajmuje się układaniem bukietów z kwiatów żywych i sztucznych. Tworzy je w taki sposób, który.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPOTKANIE Z FLORYSTĄ!. CZYM ZAJMUJE SIĘ FLORYSTA? Florysta zajmuje się układaniem bukietów z kwiatów żywych i sztucznych. Tworzy je w taki sposób, który."— Zapis prezentacji:

1 SPOTKANIE Z FLORYSTĄ!

2 CZYM ZAJMUJE SIĘ FLORYSTA? Florysta zajmuje się układaniem bukietów z kwiatów żywych i sztucznych. Tworzy je w taki sposób, który w pełni wykorzysta ich walory czyli ukaże ich piękno.

3

4

5

6 KWIACIARNIA! Jak nazywa się miejsce, w którym możemy kupić kwiaty? Podpowiem Wam, że w tym miejscu florysta układa bukiety i obsługuje klientów.

7

8 CO TO JEST FLORYSTYKA? Florystyka to sztuka układania bukietów Florystyka to sztuka układania bukietów i kompozycji kwiatowych. i kompozycji kwiatowych.

9 ZADANIA FLORYSTY!

10 Układanie małych lub dużych kompozycji kwiatowych czyli bukietów. Klienci zamawiają bukiety na różne okazje! Jakie? Jakie?

11 - urodziny, - imieniny, - wesela, - jubileusze, - pogrzeby, - święta.

12 Czy kupowaliście sami lub z Waszymi rodzicami kwiaty w kwiaciarni?

13 Czy pamiętacie na jakie okazje kupowaliście kwiaty?

14 Dekorowanie różnych pomieszczeń, takich jak: kościoły, restauracje, hotele, sklepy, biura Dekorowanie różnych pomieszczeń, takich jak: kościoły, restauracje, hotele, sklepy, biura

15 Czy wiecie na jaką okazję może być udekorowany kwiatami kościół?

16 Zaopatrzenie sklepu w rośliny i materiały potrzebne do układania bukietów, takich jak np. wazony, wstążki, szarfy, gąbki, druty, szpilki, styropian, ozdobne papiery i inne rzeczy Zaopatrzenie sklepu w rośliny i materiały potrzebne do układania bukietów, takich jak np. wazony, wstążki, szarfy, gąbki, druty, szpilki, styropian, ozdobne papiery i inne rzeczy

17

18 Obsługiwanie klientów czyli przyjmowanie zamówień na wykonanie bukietu lub innej dekoracji. Obsługiwanie klientów czyli przyjmowanie zamówień na wykonanie bukietu lub innej dekoracji. Obliczenie kwoty, jaką klient zapłaci za bukiet. Obliczenie kwoty, jaką klient zapłaci za bukiet.

19

20 Dobieranie kwiatów i wszystkich materiałów do dekoracji. Wybieranie to uzależnione jest od kilku czynników: Dobieranie kwiatów i wszystkich materiałów do dekoracji. Wybieranie to uzależnione jest od kilku czynników: - upodobań klienta - okazji np.: wesele, pogrzeb, rocznica ślubu - sezonu np.: tulipany, słoneczniki - warunków otoczenia

21

22 Utrwalanie roślin różnymi metodami. Utrwalanie roślin różnymi metodami.

23 Pakowanie kwiatów ciętych i doniczkowych. Coraz częściej kwiaciarnie oferują także dowóz kwiatów do klienta, w związku z tym florysta musi umieć przewozić delikatne dekoracje. Pakowanie kwiatów ciętych i doniczkowych. Coraz częściej kwiaciarnie oferują także dowóz kwiatów do klienta, w związku z tym florysta musi umieć przewozić delikatne dekoracje.

24 Ważnym zadaniem jest stosowanie przepisów bhp, ponieważ florysta używa bardzo ostrych narzędzi, takich jak: Ważnym zadaniem jest stosowanie przepisów bhp, ponieważ florysta używa bardzo ostrych narzędzi, takich jak: - Nóż - Nożyce - Sekator - Przecinak

25

26 CZY JESTEŚCIE GOTOWI PÓJŚĆ DO KWIACIARNI NA SPOTKANIE Z FLORYSTĄ?


Pobierz ppt "SPOTKANIE Z FLORYSTĄ!. CZYM ZAJMUJE SIĘ FLORYSTA? Florysta zajmuje się układaniem bukietów z kwiatów żywych i sztucznych. Tworzy je w taki sposób, który."

Podobne prezentacje


Reklamy Google