Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Kto jest przyjacielem lasu”

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Kto jest przyjacielem lasu”"— Zapis prezentacji:

1 „Kto jest przyjacielem lasu”

2 Dziś ekologia modne słowo, Przyrodę wszyscy chcemy mieć zdrową
Dziś ekologia modne słowo, Przyrodę wszyscy chcemy mieć zdrową. Jej strażnikami się ogłaszamy, od dziś przyrodzie my pomagamy!

3 Gdy będę w lesie to: nie będę krzyczeć, nie będę niszczyć drzew ani łamać gałęzi, nie będę deptać muchomorów, będę zbierać tylko te grzyby które znam, nie będę wyrzucać śmieci, nie będę rozpalać ogniska, nie będę płoszyć zwierząt

4 A zimą koniecznie nakarm głodne ptaki, Sikorki, wróble, wrony, szpaki
A zimą koniecznie nakarm głodne ptaki, Sikorki, wróble, wrony, szpaki. Powieś na drzewie karmnik mały, będą ci wiosną za to śpiewały.

5

6 Pomyśl już teraz o naszej planecie, zanim się stanie jednym wielkim śmieciem. Byłby to problem nie lada - zatem już teraz pomyślmy o odpadach. Bo śmieci i odpady nie są jednakowe - są szklane, papierowe, także plastikowe. Więc posłuchaj dobrej rady i segreguj odpady. I od dzisiaj swych śmieci nie wyrzucaj jak leci! Osobno plastik, osobno szkło, osobno papier, ZAPAMIĘTAJ TO !!

7

8 Segregować śmieci Oprócz tego, aby wyrzucać śmieci w odpowiednie miejsce, należy je również segregować. Segregacja to podział odpadów na szkło, papier, plastik. Czasem podział ten jest bardziej szczegółowy np.: szkło białe i kolorowe. Odpady segregujemy po to, aby na przykład szkło zostało ponownie przetworzone, a papier oddany na makulaturę i ponownie użyty do druku czasopisma, gazety. Powtórna przeróbka przynosi dla nas wiele korzyści. Oddając papier na makulaturę ratujemy drzewa. • Wyrzucajmy odpady do właściwych miejsc, tzn. do kosza lub kontenera na nie przeznaczone. • Wyrzucając odpady segregujmy je.

9 Dziś w zgraną grupę się zbieramy, tu oczyścimy, tam pozbieramy
Dziś w zgraną grupę się zbieramy, tu oczyścimy, tam pozbieramy. Całe trzy worki pełne butelek, patrz tu leży puszka, papierek. My Matkę Ziemię wszyscy kochamy, dlatego bardzo Ją przepraszamy!

10 Opracowała: Kornelia Janik
A na koniec my mamy prośbę do dzieci by nie zostawiały śmieci. Czy to w górach, czy nad morzem cały kraj jest naszym domem. Tu mieszkamy, tu żyjemy i tu ładnie mieć pragniemy. Opracowała: Kornelia Janik


Pobierz ppt "„Kto jest przyjacielem lasu”"

Podobne prezentacje


Reklamy Google