Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu ?"— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu ?

2 PRZYJACIELE LASU Leśnicy Ekolodzy Straż pożarna
Ludzie segregujący śmieci Ludzie oszczędzający papier i drewno Ludzie, którzy ratują zagrożone gatunki zwierząt i roślin Miłośnicy lasu

3 LEŚNICY Opiekują się lasem i jego mieszkańcami. Dbają o to, by zwierzęta miały w zimie ciepło, pokarm, dostęp do wody i soli. Są strażnikami lasu. Pilnują porządku, aby nikt bez pozwolenia nie wycinał drzew i nie kłusował.

4 MŁODZI EKOLODZY Protestują przeciw budowaniu fabryk, autostrad i budynków na terenach lasów. Protestują też przeciw niszczeniu naturalnego środowiska.

5 STRAŻACY Nie raz gasili pożary w lesie, które mogły powstać przez zwykłe śmieci. Narażali swoje życie, aby ugasić pożar w lesie.

6 CENNY SUROWIEC Przyjaciel lasu oszczędza papier. Nie marnuje kartek na rysowanie, po czym je wyrzuca, bo mu się nie udało. Segreguje papier do ponownego użytku, na przykład gazety na papier toaletowy. Racjonalnie korzysta z drewna w zimie.

7 SPRZĄTANIE LASU Przyjaciel lasu to osoba, która dba o las. Nie wyrzuca do lasu śmieci. Dzieci sprzątające las i okolice przyczyniają się do jego ochrony.

8 Ochrona zagrożonych gatunków
Przyjaciel lasu chroni zagrożone gatunki zwierząt i roślin. Ratuje, pomaga i opiekuje się rzadkimi gatunkami. Rzekotka drzewna to gatunek chroniony.

9 Miłośnicy lasu Miłośnicy lasu chcą go poznać.
Zbierają karmę dla zwierząt leśnych np. żołędzie, siano, bukwie, ziarno. Dokarmiają zwierzęta pod okiem leśników.

10 KAŻDY Z NAS MOŻE BYĆ PRZYJACIELEM LASU
Dziękuję za uwagę Przygotowała: Patrycja Sobuś Przygotowała: Patrycja Sobuś


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google