Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZYJACIELE LASU Leśnicy Ekolodzy Straż pożarna Ludzie segregujący śmieci Ludzie oszczędzający papier i drewno Ludzie, którzy ratują zagrożone gatunki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZYJACIELE LASU Leśnicy Ekolodzy Straż pożarna Ludzie segregujący śmieci Ludzie oszczędzający papier i drewno Ludzie, którzy ratują zagrożone gatunki."— Zapis prezentacji:

1

2 PRZYJACIELE LASU Leśnicy Ekolodzy Straż pożarna Ludzie segregujący śmieci Ludzie oszczędzający papier i drewno Ludzie, którzy ratują zagrożone gatunki zwierząt i roślin Miłośnicy lasu

3 LEŚNICY Opiekują się lasem i jego mieszkańcami. Dbają o to, by zwierzęta miały w zimie ciepło, pokarm, dostęp do wody i soli. Są strażnikami lasu. Pilnują porządku, aby nikt bez pozwolenia nie wycinał drzew i nie kłusował.

4 MŁODZI EKOLODZY Protestują przeciw budowaniu fabryk, autostrad i budynków na terenach lasów. Protestują też przeciw niszczeniu naturalnego środowiska.

5 STRAŻACY Nie raz gasili pożary w lesie, które mogły powstać przez zwykłe śmieci. Narażali swoje życie, aby ugasić pożar w lesie.

6 CENNY SUROWIEC Przyjaciel lasu oszczędza papier. Nie marnuje kartek na rysowanie, po czym je wyrzuca, bo mu się nie udało. Segreguje papier do ponownego użytku, na przykład gazety na papier toaletowy. Racjonalnie korzysta z drewna w zimie.

7 Przyjaciel lasu to osoba, która dba o las. Nie wyrzuca do lasu śmieci. Dzieci sprzątające las i okolice przyczyniają się do jego ochrony. SPRZĄTANIE LASU

8 Ochrona zagrożonych gatunków Przyjaciel lasu chroni zagrożone gatunki zwierząt i roślin. Ratuje, pomaga i opiekuje się rzadkimi gatunkami. Rzekotka drzewna to gatunek chroniony.

9 Miłośnicy lasu Miłośnicy lasu chcą go poznać. Zbierają karmę dla zwierząt leśnych np. żołędzie, siano, bukwie, ziarno. Dokarmiają zwierzęta pod okiem leśników.

10 Dziękuję za uwagę KAŻDY Z NAS MOŻE BYĆ PRZYJACIELEM LASU Przygotowała: Patrycja Sobuś


Pobierz ppt "PRZYJACIELE LASU Leśnicy Ekolodzy Straż pożarna Ludzie segregujący śmieci Ludzie oszczędzający papier i drewno Ludzie, którzy ratują zagrożone gatunki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google