Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autorki: Joanna Andrzejuk i Paulina Parszenko – 16 lat.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autorki: Joanna Andrzejuk i Paulina Parszenko – 16 lat."— Zapis prezentacji:

1 Autorki: Joanna Andrzejuk i Paulina Parszenko – 16 lat

2 1.Dlaczego właśnie wolontariat? 2.Jak to się w ogóle zaczęło? 3.Akcje: Andrzejki w stowarzyszeniu. Szkolny dzień uśmiechu. Szlachetna paczka. 4. Podziękowania.

3 DLACZEGO WŁAŚNIE WOLONTARIAT? Zajmujemy się wolontariatem, ponieważ uważamy, że to świetny sposób by komuś pomóc. Pomagając innym czujemy satysfakcje z powodu udzielonej komuś pomocy. Gdy tylko uważamy, że ktoś potrzebuje pomocy, podajemy mu rękę i staramy się go wesprzeć w miarę naszych możliwości.

4 JAK TO SIĘ W OGÓLE ZACZĘŁO? ASIA I PAULINA Poznałyśmy się i zaprzyjaźniłyśmy już za małych lat i do tej pory nasza przyjaźń trwa. Wolontariatem zaczęłyśmy się zajmować po koniec podstawówki jednak, gdy rozpoczęłyśmy naukę w PG 18 zaczęło to działać na większą skalę. Tu przystąpiłyśmy do szkolnego „KLUBU 8” i wspólnie podejmowaliśmy wiele akcji.

5 ANDRZEJKI DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH: 23 listopada 2010 roku odbyła się akcja wolontariuszek z naszej szkoły pod przewodnictwem Eweliny Bonifatiuk z III L i opieką pani Elżbiety Bołbot zorganizowały Andrzejki w Stowarzyszeniu „My dla innych". Była to impreza kulturalno -rozrywkowa, dedykowana osobom niepełnosprawnym, mająca na celu ich integrację.

6 Podczas trwania tej akcji został przeprowadzony również z nami wywiad, który można zobaczyć na stronie: http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101129/BIALYSTO K/22546750

7 SZOLNY DZIEŃ UŚMIECHU: Kolejną akcją jakiej podjął się „KLUB 8” to „Szkolny Dzień Uśmiechu”. Tego dnia mieliśmy na celu sprawić by uśmiech pojawił się na twarzy każdego ucznia

8 SZLACHETNA PACZKA: W kartonach mieszczą się wszystkie przedmioty, które udało nam się zebrać. „Szlachetna paczka” to bożonarodzeniowa akcja „KLUBU 8”. Pod przewodnictwem Eweliny Bonifatiuk mieliśmy na celu zebranie całej listy potrzeb wybranej rodziny.

9


Pobierz ppt "Autorki: Joanna Andrzejuk i Paulina Parszenko – 16 lat."

Podobne prezentacje


Reklamy Google